Tech hvg.hu 2020. július. 15. 09:33

A SpaceX elkezdte kiküldeni a “tányérokat”, amelyekkel fogható az űrbéli internet

Az amerikai kontinens néhány államában rövidesen többek is rácsatlakozhatnak a Starlink-hálózatra. A művelethez egy különleges eszközre van szükség, amelyet a SpaceX biztosít.

Jól halad a SpaceX az űrből jövő internet projektjével, legalábbis erről árulkodik az Engadget legújabb híre: a lap szerint azok az amerikai felhasználók, akik jelentkeztek a program első, kísérleti fázisára, nemrég levelet kaptak a cégtől, melyben pontos lakcímük megadására kérik őket. Erre a postázandó modemek miatt van szükség.

A SpaceX-féle Starlink-projektben több ezer műholddal szolgáltat majd gigabites hálózatot Elon Musk. A szerkezetekből eddig több mint 600-at állítottak pályára, amely ahhoz már elegendő mennyiség, hogy az első fogyasztók rácsatlakozzanak, és tesztelni kezdjék a rendszer minőségét, illetve terhelhetőségét.

A folyamatban egyelőre csak néhány amerikai állam, illetve Kanada bizonyos részein élők vehetnek részt, mivel innen a legjobb “rálátni” a készülékekre. A jelet a már említett modemekkel lehet csak befogni, melyeket szintén a SpaceX biztosít. Az interneten terjedő képek tanúsága szerint az eszközök leginkább egy tányérra hasonlítanak:

SpaceX/Reddit/Bubby4j

A SpaceX tájékoztatása szerint az így létrejövő kapcsolat kezdetben biztosan szakaszos lesz, hiszen a hálózattal kapcsolatos munka nem ért véget. A tesztelőknek egyébként nem kell fizetniük a programban való részvételért, a szolgáltatás havidíjas kipróbálásáért pedig mindössze

egy dollárt vonnak le tőlük.

Elon Musk idén még legalább 1500 műholdat tervez alacsony Föld körüli pályára állítani. A rendszer összesen 42 ezer szatelitből áll.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.