A fertőzés után csak 2-3 hónapig védenek a megjelenő antitestek egy friss kutatás szerint. Ha valóban ez a helyzet, akkor egy védőoltás sem hoz ki többet a szervezetből.
A koronavírus-fertőzésből felgyógyulóknál kialakul a védettség a fertőzéssel szemben, ám az néhány hónap alatt leépül – írja a londoni King’s College kutatóinak megjelenésre váró tanulmánya nyomán a Guardian. A tudósok 65 fertőzött személyt vizsgáltak meg (77 százalékuk férfi, átlagéletkoruk 55 év), állapotukat 94 napig követték onnantól, hogy megjelentek náluk a vírusra jellemző tünetek.
Úgy találták, az újrafertőzéssel szembeni védettséget adó antitestek száma a fertőzés után átlag 23 nappal volt a legmagasabb. A vizsgált személyek 60 százalékánál alakult ki erős védettség, ez az erős védettsége azonban átlagosan 65 nap után már csak az emberek 17 százalékának volt meg. Az eredmények alapján az újrafertőzéssel szembeni védettség mértéke a korábbi megbetegedés súlyosságától is függ.
A kutatást vezető Katie Doores úgy nyilatkozott a lapnak: ha a fertőzés után 2-3 hónapig védenek a megjelenő antitestek, akkor egy védőoltás után is csak ennyi ideig tarthat a kialakuló védettség.