Tech hvg.hu 2020. július. 02. 12:03

Melyik mobilgyártók telefonjait veszik most a legtöbben?

Nagy a küzdelem jelenleg a világ legnagyobb okostelefon-gyártója címért a Samsung és a Huawei között, és a kínai gyártó májusban ismét a dobogó legfelső fokára léphetett.

Korábban már írtunk arról, hogy mennyire közel került legmerészebb álmaihoz áprilisban a Huawei, mármint ami a világ legnagyobb okostelefon-gyártója címet illeti. Akkor egy időre maga mögé utasította a Samsungot, ám a dél-koreai gyártó hamar fordított a helyzeten, miután megnövekedtek amerikai eladásai. Májusban jobb lett a helyzet az Egyesült Államokban: összeségében 8,4 millió okostelefont értékesítettek, szemben az áprilisi 5,4 millióval.

Azonban nem kellett sokat várni egy újabb helycserére, ugyanis a CounterPoint Research legújabb jelentése szerint a Huawei májusban ismét az élre tört. Nagy különbségre persze ne számítsunk, a vizsgálat idején a kínai vállalatnak 19,7 százalékos piaci részesedése volt, míg a Samsung 19,6 százalékot könyvelhetett el.

CounterPoint Research

Azonban – ahogyan áprilisban is – egyelőre csak pillanatfelvételről van szó. A Samsung valószínűleg profitálni fog a Huawei elleni amerikai szankciókból, amelyek korlátozzák a Google mobilszolgáltatásainak használatát. Ráadásul további korlátozások is felmerültek, amelyek közül talán a leginkább húsba vágó az lesz, hogy a HiSilicon nem fogja tudni használni a TSMC-t szerződéses chipgyártóként.

A Huawei sorsa tehát bizonytalan marad szeptember után a szankciók és az ebből fakadó problémák miatt – véli a CounterPoint. Ráadásul a Samsung megerősíti a középszintű Galaxy A sorozatot, majd augusztus elején megjelenik a Galaxy Note20, a Galaxy Fold 2 és a Galaxy S20 baráti árcédulás változata.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.