Tech hvg.hu 2020. június. 22. 08:33

Óriási léggömbbel, 38 milliós jegyáron vinne embereket az űr kapujáig egy magáncég

Az űrvállalatok térnyerésével hamarosan egyre több cég szervezhet magánutakat a sztratoszférába. Egy startup hatalmas léggömbjével luxus körülmények közt hozná-vinné az érdeklődőket.

A Space Perspective egy ma még szinte ismeretlen cég, ám a vállalat vezetőinek eltökélt szándéka, hogy ez ne sokáig legyen így: a startup ugyanis célul tűzte ki, hogy 2021-ben már tesztrepüléseket hajtson végre hatalmas léggömbjével, amely egészen a sztratoszféráig vinné a szerkezetre erősített kabint és utasait.

A Slashgear cikke szerint a ballonnal utazó kapszula, a Neptune nyolc érdeklődőt tud majd durván 30,5 kilométeres magasságba emelni. Ez még nem teljesen az űr, inkább csak a határa, ám a cég szerint így is nagyszerű látványban lenne részük a kuncsaftoknak. A tervek szerint a nézelődők 2 órát töltenek majd odafent. A fánk alakú kabin minden oldalán lesznek ablakok, fotózni pedig egyenesen kötelező.

Space Perspective

A hatórás utazás költségeit fejenként 38,7 millió forintnak megfelelő dollárra becsüli a cég. (Ebben természetesen a visszaút is benne van.) Az utasok minden esetben Floridából kelnének útra, hogy aztán komótosan az űr kapujáig szálljanak. A cég állítása szerint a biztonságra is nagy hangsúlyt fektetnek, a legváratlanabb eseményekre pedig tartalék ejtőernyővel készülnek.

A Neptune-t úgy tervezte meg a cég, hogy a kaland végén – az utasokkal együtt – az óceánban landoljon; a szerkezetet és a fedélzetén utazókat egy erre a célra szerződtetett hajó szedné össze, s vinné őket a szárazföldre.

A szolgáltatás indításának egyik feltétele, hogy a jövőre tervezett, de még ember nélküli próbautak sikerrel záruljanak. Ha ez azonban össze is jön, az első felbocsátásra még biztosan éveket kell várni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.