Tech hvg.hu 2020. június. 16. 20:03

Egy új vizsgálat szerint még Romániában is sokkal gyorsabb a net, mint Magyarországon

Magyarország is felkerült az egyik legnépszerűbb netes sebességmérő, a Speedtest májusi ranglistájába. Azt vizsgálták, hogy az egyes országokban milyen lassú és milyen gyors a vezetékes, valamint a mobilos internet.

Magyarország a 36. és a 16. helyet szerezte meg a Speedtest.net májusi felmérőjén, amely azt vizsgálta, hol van a legjobb és a legrosszabb netkapcsolat a Földön. Az oldal a mobilinternetet és a rendes, vezetékes hálózatot is nézte; a magyarok ez utóbbin rosszabbul teljesítettek (a 36. helyet csíptük meg), szemben a fix kapcsolatú vizsgálattal (ez lett a 16. hely).

A legjobb mobilinternettel a Speedtest értékelése szerint Dél-Korea rendelkezik, itt az átlagos sebesség 100,22 Mbps. Ennél a vizsgálatnál Afganisztán végzett az utolsó helyen (138.), odaát mindössze 5,71 Mbps-al lehet tölteni a mobilokról. Magyarország a 36. helyével 42,77 Mbps-ra képes.

Speedtest.net

A vezetékes internet versenyében Szingapúr győzött, az ázsiai metropoliszban 205,13 Mbps az átlagos sávszél, a második Hongkongban 183,24, a harmadik Thaiföldön pedig 170,14. Érdekesség, hogy ebben a tekintetben a negyedik helyen álló Románia is leelőz minket: a szomszédban 159,31 Mbps az átlagsebesség, nálunk 131,15 Mbps – legalábbis a Speedtest szerint.

Speedtest.net

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.