A japán Interstellar Technolgies nevű cég újabb, a MOMO-5 nevű rakétát próbálta eljuttatni a világűrbe, de ismét csütörtököt mondott a technológia.
A SpaceX történelmi sikere egyértelműen bebizonyította, hogy a magáncégeknek van keresnivalójuk az űriparban. Elon Musk vállalata nemcsak rendben indította útnak a NASA asztronautáit, de a Crew Dragon űrhajójával a Nemzetközi Űrállomáshoz is sikerült dokkolniuk. Ráadásul mindezt olyan kevés összegből tették meg, amire eddig nem volt példa.
Az űrutazásban rejlő lehetőséget természetesen nem csak Muskék látták meg. A japán Interstellar Technologies nevű cég évek óta próbál saját rakétát fejleszteni.
Két évvel ezelőtt a MOMO-2 nevű rakétájuk tesztje volt katasztrofális: néhány másodperccel az indulás után felrobbant a szerkezet. Most a MOMO-5-tel szerették volna elérni a világűrt, de ez a kísérlet sem jött össze.
Bár a start ezúttal sikeres volt, a Hokkaidóból elindított MOMO-5 hajtóművét 70 másodperccel az indulás után le kellett állítani, állítólag azért, mert meghibásodott az egyik fúvóka. Emiatt a rakéta irányíthatatlanná vált, majd visszazuhant a földre.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyszer már sikerült elérniük a világűr szélét, még 2019-ben, a MOMO-3-as startjával.
Az Interstellar nem űrhajósokat, hanem teherrakományt szeretne olcsón a világűrbe juttatni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.