Sokakat zavarhat, hogy az arcmaszk eltakarja a viselője száját, így ugyanis nem látni, ahogy a másik kommunikál vele. Ezt a problémát orvosolja az alábbi, látványos megoldás.
A koronavírus-járvány miatt az arcmaszkok az életünk részévé váltak, ám a viselésükkel egy nem várt következmény is felütötte a fejét: sokkal nehezebbé vált a személyes kommunikáció, hiszen az arc eltakarása miatt a szájmozgás csak alig vagy egyáltalán nem látható. Ez néhány szituációban akár előnyös is lehet, de a legtöbben egyáltalán nem örülnek neki.
Erre válaszul született meg az a különleges védőeszköz, ami valamelyest csökkenti a maszkos beszélgetések személytelen érzetét. A maszkban ugyanis kis lámpák találhatók, amik a kialakított elektronikának köszönhetően meggyulladnak, és változtatják is a pozíciójukat attól függően, hogy milyen hangot ejt ki az ember:
A lámpákat egy kisebb LED-fal működteti, amely kijelzőként funkcionál. A megjelenítőt a szövet mögé építette be a különleges maszk kitalálója, a játékfejlesztő és dizájner, Tyler Glaiel. Ez kissé megnehezíti a maszk mosását, de a BBC riportere szerint, aki maga is elkészítette, nem lehetetlen a feladat, hiszen az elemek eltávolíthatók.
Az áramkör és a vezetékek is a borításon belül helyezkednek el, így a külső szemlélő semmit nem lát ezekből. Csak azt, hogy a beszélő szájmozgásának hatására (illetve ahhoz igazodva) különleges, világító alakzatok jelennek meg a maszk elülső részén.
A maszk a mosolygást és a csukott száj formáját is képes visszaadni.
A BBC riportere, Chris Fox szerint az eszköz kicsit melegebb, mint a többi arcmaszk, de más kellemetlenséget nem tapasztalt.
Harvardi tudósok nemrég olyan arcmaszkot terveztek, amely világít, ha észleli a koronavírust.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.