Sok állampolgár vélekedik úgy, hogy a nyári meleg hatással lesz a koronavírus élettartamára, de Kemenesi Gábor virológus szerint ez így nem teljesen igaz.
Az új típusú koronavírus jelentette veszély még nem szűnt meg, a már jól ismert távolságtartási szabályokkal, a maszkviseléssel, gyakori kézmosással és az egészségügyi hatóságok folyamatos éberségével azonban elkerülhető lehet, hogy berobbanjon a járvány – ezt mondta az InfoRádiónak adott interjúban Kemenesi Gábor virológus.
A Pécsi Tudományegyetem adjunktusa szerint “a nyár melegében bízni önmagában butaság”, azt ugyanakkor nem cáfolta, hogy a meleg miatti kiszáradás rosszul hat a koronavírusra. De összeségében a vakcina lesz az, ami szerinte "visszaadja a kormányt az emberiség kezébe".
Kemenesi azt is mondta, hogy a következő időszak jellemző mechanizmusa az “egy kis szigorítás, egy kis enyhítés” lesz, mert a vírus még mindig “takaréklángon ég”. Szerinte sok függ attól, hogy "az egészségügyi szakhatóságok mennyire vannak résen", és az emberek mennyire tudatosak.
Egy esetleges második hullámról szólva úgy fogalmazott,
az összes eddigi koronavírus szezonalitást mutat, rossz hír viszont, hogy az őszi csúcsok korábban markánsabbak voltak”.
Kemenesi szerint tehát lesz második hullám, a kérdés így elsősorban az, hogy mennyire vagyunk felkészülve rá.
A maszkviselés kérdéséről azt mondta, amikor csak lehet, legyen rajtunk.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.