Úgy tűnik, nem ragaszkodunk az azonnali váltáshoz, mármint ami a Windows-verziókat illeti. Egy felmérés kiderítette, hogy még mindig egy immár egyéves verziót használnak a legtöbben.
Megérkezett a legújabb Windows-verzió, a 2020. májusi frissítés, ami jó alkalom arra, hogy felmérjék, milyen verziókat használnak az emberek. Az AdDuplex legújabb adatai szerint a Windows 10-es ökoszisztéma vezető verziója a tavaly májusi update, más néven 1903-as frissítés. Jelenleg ez a verzió fut a Windows 10-es pc-k 48,2 százalékán, azaz tulajdonképpen a számítógépek felén.
A 1909-es verzió, vagyis a tavaly novemberi frissítés, ami pár napja még a legfrissebb stabil kiadás volt, 36,4 százalékos részesedéssel rendelkezik, és például az elmúlt hónapban is csupán 3 százalékos növekedést könyvelhetett el.
Magyarázat is van erre: a Microsoft ebben a frissítésben csak apró finomításokat tett, kevesebb figyelmet fordított az új szolgáltatásokra, valójában tehát egy nagyobb kumulált frissítésről vagy szervizcsomagról beszélhetünk. Sokan döntöttek ezért úgy, hogy inkább megvárják a következő nagy kiadást, ami most meg is érkezett. Várhatóan sokan fogják választani az update-et, főleg ha elindul az automatikus frissítés, egyelőre ugyanis manuálisan kell indítani.
Visszatérve a piaci részesedésre: a Windows 10-es eszközök több mint nyolc százaléka még mindig a 2018. októberi frissítést futtatja, és ez – ismerve a Windows 10 elterjedtségét – rengeteg eszközt jelent.
Hogy a Windows frissen tartása mennyire ajánlott, arra 2017-ben a világszerte sokak számítógépén pusztító WannyCry zsarolóvírus szolgált példával. A program egy olyan biztonsági résen juthatott be a gépekre, melyet addigra már két hónapja befolzotott a Microsoft – csak éppen rengetegen nem telepítették a frissítést.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.