Tech hvg.hu 2020. május. 18. 21:03

Nyissa meg a Facebookot, megjött a funkció, amit kimondottan a járvány miatt készítettek

A magyar felhasználóknál is élesítette Messenger Rooms nevű újdonságát a Facebook. A videochatre alkalmas új funkció az első olyan, amit a koronavírus-járvány miatt készített a közösségi oldal.

Hétfőn a legtöbb magyar felhasználónál is megjelent a Messenger Rooms, az üzenetküldő új funkciója, melynek érkezését erre a hétre ígérte a közösségi oldal. A videochathez készített újdonság bemutatásakor a Facebook azt közölte: a Roomsban akár 50 fős szobák is létrehozhatók, ahol hallani és látni is fogják egymást a felhasználók.

A fejlesztés a vállalat első olyan megoldása, amelyet a világot sújtó koronavírus-járvány miatt készítettek. A Facebook arra lett ugyanis figyelmes, hogy a négy fal közé szorított emberek jóval többet beszélnek a másikkal, és nem csak szövegesen: az oldalon belüli videotelefonálás is népszerűbb lett, ám a Messenger erre alkalmas funkciója mindent igényt azért nem tudott kielégíteni. Ezek pótlására született meg tehát a Rooms.

hvg.hu

A fejlesztéshez a navigáljon a Facebook böngészős felületén lévő üzenetekhez (ezt a bal sávban, a Hírfolyam alatt, a Messenger részen találja). Ha a partneri lista fölé viszi az egerét, a Chatek sávban egy új ikont, egy kis kamerát kell látnia, illetve az Új szoba létrehozása parancsot. Ha rányom, egy új ablak nyílik meg, ahol a bejelentkezési adatait megerősítve máris beszélgetésbe bonyolódhat a másikkal. Újabb partnereket is itt adhat hozzá a szobához.

A Facebook közlése szerint a Rooms közvetlenül a Messengerből is működni fog, ez azonban cikkünk írásakor nálunk még nem jelent meg. De önnél talán már ezt is aktiválták.

A Facebook saját megoldása mellett a Google videohívásos újdonságát is érdemes kipróbálni, ez már szintén használható.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.