Tech hvg.hu 2020. január. 17. 20:03

Mit szólna, ha ilyen lenne az összehajtható iPhone? – videó

Egyelőre senki sem tudja, az Apple mikor készíti el az összecsukható iPhone-t – már ha elkészíti valaha –, de a rajongókat ez nem tántorítja el attól, hogy videót készítsenek róla.

A Samsung és a Huawei egyértelműen kijelölték azt az irányt, amerre a mobilipar koncentrálja majd a fejlesztői kapacitását. Az összecsukható okostelefonok bemutatása és piacra dobása után a többi cég is hasonló lépést tervez, vagy már meg is tette azt. Egyet kivéve: az Apple-t.

Bár azt az elmúlt évek kiszivárgott szabadalmi dokumentumai alapján már tudni lehet, hogy az Apple is gondolkodik a technológián, nem valószínű, hogy abból egyhamar kézzel fogható termék lesz. Már csak azért sem, mert a cupertinói cég alapvetése, hogy amíg egy technológia nem eléggé kiforrott, felesleges az eszközökbe belepakolni. Így volt ezzel például az 5G-s chipek esetében, és minden bizonnyal így van a hajlítható okostelefonokkal kapcsolatban is.

Mindez azonban nem szegi kedvét a rajongóknak, hogy különböző képeket és videókat gyártsanak egy vélt iPhone-ról. Így tett a grafikusként dolgozó TechMorning becenevű YouTube-felhasználó is, aki megmutatta, ő milyennek képzeli el az említett iPhone-t. Amit nem mellesleg iPhone 6D-re keresztelt.

Hogy valóban ilyen lesz-e egy majdani készülék, egyelőre nem tudni, de azt már szinte most borítékolni lehet, hogy néhány dolog nem így néz majd ki rajta. Feltehetőleg nem kap rejtett hátlapi kamerát – bár a felhasználók biztonsága és a benne rejlő lehetőségek miatt egészen jó ötlet lenne –, és valószínűleg nem lesz két irányba hajlítható. Összességében viszont nagyjából tükrözi azt a tervezési vonalat, amit a többi gyártó képvisel.

És, ha már így, akkor feldobjuk a tízforintos kérdést:

--- voting control ---

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.