Tech hvg.hu 2020. január. 07. 10:33

Kiszivárgott, mitől lehet különleges a Samsung Galaxy S20 kijelzője

A jelenlegi információk szerint február 11-én rántja le a leplet a Samsung a soron következő csúcsmobiljáról, egy érdekességet azonban már most sejteni lehet róla.

Ha hihetünk a nemrég kiszivárgott információnak, már csak egy bő hónap van hátra addig, hogy a Samsung bemutassa a 2020-ra szánt csúcsmobilját. Hogy mi lesz széria neve, azt még mindig nem tudni, a nemzetközi szaksajtó viszont egyre inkább Galaxy S20-ként emlegeti az eszközt a soron következő Galaxy S11 név helyett. Igaz, olyan tippek is vannak, hogy a tavaszi modell neve Galaxy One lesz.

A nevezéktannál viszont sokkal izgalmasabb kérdés, hogy milyen specifikációval érkezik a telefon. Erről többféle pletykát is hallhattunk már az elmúlt szűk egy év során, a SamMobile pedig most ad ehhez egy újabb adalékot.

Galaxy S11 vagy Galaxy S20? Ez itt a kérdés.
91Mobiles

A beszámolójuk szerint a Galaxy S20 kijelzője 120 Hz-es frissítési rátával dolgozik majd, ami kristálytiszta képet eredményezhet. Hogy kitől származik az információ, azt nem árulták el, sejtelmesen csupán annyit írtak, hogy "nagyon megbízható forrásból".

A dolog egyébként nem lenne olyan nagy meglepetés, tekintve, hogy ilyesmiről korábban is lehetett már pletykát hallani. A Samsung az általa fejlesztett processzor, az Exynos 990 bemutatójakor arról beszélt, hogy a chip a 108 megapixeles kamerát, valamint a 120 Hz-es kijelzőfrissítést is támogatja.

Nem sokkal később a One UI béta változatában szúrtak ki egy kapcsolót, amivel 60 és 120 Hz kijelzőfrissítést lehetett beállítani.

Az biztos, hogy a Samsung ezzel a technológiával a konkurens mobilok elé kerülne, jelenleg ugyanis csak a játékosoknak fejlesztett Asus ROG Phone II képes ilyen frissítési rátára.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.