Tech hvg.hu 2019. december. 20. 09:33

Kitörhet a háború a Facebook és a YouTube között, a zenei kiadók robbanthatják ki

A Bloomberg úgy tudja, a Facebook több nagy zenei kiadóval is tárgyal, hogy az előadók hivatalos videóklipjei felkerüljenek a Facebook Watch-ba.

A Facebook évek óta azon van, hogy komoly konkurenciát teremtsen a YouTube-nak, és hogy előbb-utóbb a közösségi oldalon nézzünk majd videókat a Google platformja helyett. Eddig ez a terv nem annyira jött be, sőt, még az is kiderült, hogy a Facebook hónapokon át jelentősen kozmetikázta a nézettségi adatokat, hogy behúzza a hirdetőket.

Mindez viszont nem jelenti azt, hogy a Facebook ne venné komolyan a saját szándékát a YouTube legyűrése kapcsán, és most úgy tűnik, hosszú idő után egy igen komoly lépést tehetnek ebbe az irányba. A Bloomberg beszámolója szerint ugyanis a Facebook hamarosan tető alá hozhat egy megállapodást, amelynek köszönhetően zenei videók jelenhetnek meg a Facebook Watch-ban.

Mint írják, a cég jelenleg három nagy zenei kiadóval, a Universal Music Group, a Sony Music és a Warner Music Group képviselőivel tárgyal a szerzői jogokról, hogy a platformra legálisan kerülhessenek fel az előadók tartalmai.

A Facebook korábban már tárgyalt a nagy kiadókkal, hogy a felhasználók videóiban is szerepelhessenek az előadók zenéi, ám maguk a videoklipek eddig nem jelenhettek meg a platformon. Ha sikerül megszerezniük a jogokat, azzal hosszú távon valóban komoly alternatívát tudnának teremteni a YouTube számára. Gondoljunk csak bele: mennyire nem mindegy a szolgáltatásoknak, hogy egy Despacitóhoz hasonló zenei videó milliárdos megtekintése hova kerül.

A Facebook egyelőre nem kommentálta az értesüléseket.

Ha kíváncsi a fejleményekre, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.