Tech hvg.hu 2019. december. 17. 10:03

Bombaüzletet jelentett be az Intel, 591 milliárd forintért vettek meg egy céget

Az Intel óriási összeget fordított az izraeli Habana Labs felvásárlására, hogy az eddiginél jobb és gyorsabb mesterséges intelligenciát építhessen.

Úgy tűnik, idén az év végére tartogatta az Intel egyik – üzleti szempontból – legnagyobb bejelentését:

2 milliárd dollárért, vagyis átszámítva mintegy 590 milliárd forintért felvásárolták az izraeli Habana Labs nevű céget.

Az üzlettől az Intel azt várja, hogy sikerül az eddiginél jobb és erősebb, mesterséges intelligencián alapuló szolgáltatásokat kínálni a nagy adatközpontokban.

A Habana Labs ugyanis a mesterséges intelligenciában utazik: programozható mélytanulás-gyorsítókat készít. Az egyik ilyen eszközük a Gaudi AI Training Processor, amely nagyjából négyszer nagyobb teljesítményre képes, mint egy olyan rendszer, amit azonos számú GPU-val szereltek fel.

Habana Labs

Hogy a gyakorlatban ez mit jelent? Lényegében azt, hogy azok a mobilos és a webes alkalmazások, amelyek az Intel adatközpontjában használják a cég mesterséges intelligenciáját, a jövőben sokkal gyorsabb és pontosabb eredményt adnak majd – például a kép- vagy a beszédfelismerés terén.

Az Intel ennél azonban grandiózusabb dolgokban gondolkodik. Például abban, hogy az általa alkalamzott mesterséges intelligencia segítségével újra összekötheti a gerincsérültek elszakadt gerincidegeit, vagy a jelenleginél jobb kerekesszéket készítenek, amit arckifejezéssel is lehet irányítani. A cég már végzett néhány kísérletet az emberi agy működését utánzó chipekkel. Az Intel ezek alapján azt állítja, az ultrahatékony processzorok a protézisektől az önvezető autókig bármit képesek vezérelni.

A felvásárlást egyébként már december elején is pletykálták az Intel ügyeit közelebbről ismerő források, akkor azonban a cég szóvivője még nem kommentálta az esetet.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.