Nem tököltek a NASA-nál.
"A NASA-nál nem félszívvel dolgoznak" - az IFLS.com megállapítása különösen igaz Halloween ünnepére, amikor az amerikai űrkutatási hivatal is mindig elkészíti a maga töklámpásait. Idén a pasadenai Jet Propulsion Laboratory-ban hirdettek versenyt: a NASA dolgozói egy órát kaptak a töklámpásuk elkészítésére, annyi könnyítéssel, hogy már előtte elkészíthették az alkatrészeket (feltéve, hogy azok nem tökből készültek).
Jó egy kis változatosság
- nyilatkozta Billy Allen érnök, aki a Mars 2020 leszállóegység tervezésében vesz részt, arra utalva, hogy a rover-világban nem sok alkalmuk van a művészkedésre.
Az általuk elkészített töklámpások persze azonnal virálissá váltak a közösségi oldalakon, az IFLS pikírt megjegyzése szerint
a saját lámpásod ezekhez képest egy rakás szemét.
A JPL mérnökei képesek voltak egy holdjáró makettet készíteni, de csináltak kisvonatot, rekreálták az Európa nevű hold felszínét, miközben az 51-es körzet lerohanásáról sem feledkeztek meg (a lézerszemű tökmatrjoska ufó a kedvencünk) -, meg csináltak egy kalapácsos robot izét is, utóbbi funkcióját nem sikerült megfejtenünk. Ha van ötletük, ne kíméljenek, várjuk a hozzászólásokat..
Subcontracts Funhouse pumpkin from our Strategic Engineering Partnerships group pic.twitter.com/BRc5EQRE5o
— Aaron Yazzie (@YazzieSays) October 30, 2019
Discovering life in the oceans under the ice surface of Europa #NASAPumpkin pic.twitter.com/Th8L876xWf
— Aaron Yazzie (@YazzieSays) October 30, 2019
Area 51 Pumpkin: invasion of Area 51 in full Naruto run! #nasapumpkin pic.twitter.com/OBKFPlLYp6
— Aaron Yazzie (@YazzieSays) October 30, 2019
Bit Scare-ousel Fright Model: an homage to the M2020 Bit Carousel, the mechanism that holds all the Bit assemblies on the rover #nasapumpkin pic.twitter.com/Y53cxShPEf
— Aaron Yazzie (@YazzieSays) October 30, 2019
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.