Megnézték, mi történik, ha telefonálás közben véletlenül elejtjük a Samsung összehajtható mobilját. Vagy ha kinyitják "néhányszor".
Nem volt még olyan okostelefon a történelemben, amire annyit kellett volna várni, mint a Samsung Galaxy Foldra. A dél-koreai cég hiába mutatta be februárban az összehajtható készülékét, az lényegében használhatatlan volt, így újra kellett tervezni. Végül szeptember elején kerülhetett a boltok polcaira a telefon, aminél már semmit nem bízott a véletlenre a Samsung, és egy igen részletes leírást is közölt arról, mi mindentől kell védeni a technikát.
A mobilt azóta egyszer már rendesen megkínozták, most pedig egy újabb tortúra várt rá: az ejtésteszt. A mobilvédelemmel foglalkozó Square Trade vállalta magára a feladatot, hogy megnézi, milyen hatással lesz a telefonra, ha valaki elejti. Emellé pedig egy speciális gépet is üzembe helyeztek, ami a kinyitást/összecsukást hivatott szimulálni.
Utóbbi esetében úgy számolt a cég, hogy 3 évnyi átlagos használat során 120 000 kinyitás/összecsukás történik. A mérés szerint 10 000 hajtásnál még semmi nem történt, 18 500-nál azonban már egy pixelhiba jelent meg a belső kijelzőn. 40 000 nyitás/csukás után a kijelző megadta magát, nem volt hajlandó működni. Emiatt egy éjszakára "pihentették", ami be is jött: másnap reggel már normálisan működött. Innen már nem volt megállás a 120 000 nyitás/csukásig, amikor is a kijelző továbbra is működött (a pixelhibával együtt), a zárszerkezete viszont megkopott.
Ezután következhetett az ejtésteszt: a mobilt 182 centiméter magasból, nyitott kijelzővel engedték el, ami után a kijelző és a kamera is meghibásodott. Az eredmény összecsukott állapotban sem lett sokkal jobb: ugyanakkora magasságból ejtették el a mobilt, amelynek kijelzője és szelfikamerája is használhatatlanná vált.
A Square Trade szakemberei szerint maga a mobil impozáns, csak épp meg kell tanulni bánni vele.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.