Tech hvg.hu 2019. augusztus. 14. 18:03

Kiderült, mi lesz a neve a OnePlus okostévéjének – nem kreatívkodták túl a dolgot

Ha minden a tervek szerint alakul, már szeptemberben bemutathatja a OnePlus saját márkás okostelevízióját. A készülék nevén egy éve ötletelnek, és most kiderült, melyik névváltozat lett a befutó.

A OnePlus egy tőle eddig szokatlan területen is próbálkozik: szeptember végén okostelevízióval rukkol ki. Nagyjából egy éve versenyt indítottak a fórumukon, ötleteket várva a tévé nevére. Meg is született a nem meglepő, és kissé talán éppen ezért furcsa döntés: az intelligens tévé neve OnePlus TV lesz.

A gyártó állítja, azért választotta ezt a nevet, mert egyszerű, ugyanakkor lényegre törő. Úgy gondolják, a saját márkánál semmi sem képviseli jobban értékeiket, látásmódjukat és büszkeségüket. Annak ellenére, hogy az elnevezés az első pillanatban meghökkentően egyszerűnek tűnik, a OnePlus szerint nehezebb volt a választás, mint bárki gondolná. Rengeteg kreatív ötletet kaptak, végül úgy döntöttek, hűek maradnak alapvető értékeikhez, de persze köszönnek minden javaslatot. A gyártó a küszöbön álló termék új, a klasszikus geometria elveit követő logóját is felfedte.

OnePlus

A logótervezésnél is hasonló koncepciót követtek, mint a névválasztásnál. Ugyanazt a vastagságot használták a betűkhöz, mint a céglogóhoz, a szimmetria és az egység biztosítása érdekében. Noha a logó igencsak egyszerűnek látszik, a OnePlus szerint komoly gondolatok vannak mögötte. Szimbolizálja, hogy az a vállalat első lépése a végtelen lehetőségek szélesebb spektrumának feltárására.

Az okostelevízió nevén és a logóján kívül a OnePlus nem osztott meg további részleteket a televízióról, ezeket a közeljövőben ígéri. Korábban viszont egyértelműsítette, hogy okostévéje kissé más lesz, mint a többi. Ez valószínűleg a szoftverekre vonatkozik.

Ha értesülni szeretne a készülék bemutatójáról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.