Tech hvg.hu 2019. július. 17. 15:03

Vigyázzon az öregítő slágeralkalmazással, a szakértők szerint veszélyes használni

Egy frissítés után sokkal látványosabb eredményt állít elő a felhasználót megöregítő FaceApp, amely most ismét hódításba kezdett. A szakértők azonban úgy vélik, nincs minden rendben az alkalmazás körül, így óvatosságra intik azokat, akik kipróbálnák.

Ha valaki mostanság felnézett a Facebookra, a Twitterre, vagy az Instagramra, valószínűleg találkozott olyan bejegyzéssel, amelyben a felhasználó a korához képest sokkal idősebbnek, esetleg nagyon fiatalnak látszott. A jelenség a FaceApp alkalmazásnak köszönhető, amely egy ideje már elérhető (konkrétan két éve, 2017 óta létezik), de most ismét nagyon népszerű lett.

Az újabb őrületet a program egy frissítése váltotta ki, amely sokkal látványosabb öregítésre képes. Nem is kellett sokat várni, hogy mind többen töltsék és használják, csakhogy, mint a The Next Web is írja,

az alkalmazás körül nincs minden rendben.

  • A program egyrészt olyan funkcióhoz is hozzáférést kér, amikre igazából nincs szüksége;
  • egy fejlesztő, Joshua Nozzi szintén óvatosságra intett a használatát illetően, felmerült ugyanis a gyanú, hogy a program a készüléken található összes fotót feltölti valahova. Ez ezért is problémás, mert így azt sem tudni, kik látnak rá az üzemeltetőkön kívül;
  • a képeket nem a program alakítja át, egy felhőben található szerkesztő végzi a manipulálást, ez pedig csak úgy megy, ha a fotót előbb eljuttatja oda. A gond, hogy nem látni, a szerkesztés után mi történik a szerveren tárolt képpel, mire használják (még) fel;
  • egy Elizabeth Potts Weinstein nevű ügyvéd szerint a program használatával kapcsolatos feltételeknél néhány érdekesebb rész is található, például az, hogy az információk megosztásával adatainkat üzleti célokra is felhasználhatják a készítők.

Azt sem árt tudni, hogy a FaceAppot a Wireless Lab orosz programozói készítik. Mivel az ország nagyon nem pozitív dolgok miatt kerül be mostanság a kibervédelemmel kapcsolatos hírek közé, már csak ezért is érdemes óvatosnak lenni vele. Nem mindegy, mit áldozunk fel pár perc szórakozásért.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.