Megérkeztek a NetMarketShare májusi adatai, amelyeknek egyfelől szívet melengetőek a Microsoftnak, azonban nem lehet felhőtlen az öröme.
Sokáig tartotta magát a Windows 7 mint vezető asztali operációs rendszer, de csodák (pláne a Microsoft erőfeszítése ellenében) nincsenek, és most már egyértelmű: a Windows 10-et használják a legtöbben a világon. A NetMarketShare legújabb adatai szerint ez utóbbi rendszer több mint egy százalékot javított, így az áprilisi 44,1 százalékos részesedése 45,73 százalékra nőtt májusban, azaz egyre közelebb került az 50 százalékos álomhatárhoz. E szép eredményben mindenképpen belejátszik, hogy rengeteg új PC-t adtak el a közelmúltba, s ezekre már a Windows 10 volt előre telepítve.
Eközben a Windows 7 lassan, de biztosan esik vissza, 36,43 százalékról 35,44 százalékra, ami egyértelműen mutatja a vég kezdetét. Ebbe közrejátszik természetesen, hogy a Microsoft is a lehető legtöbb fórumon hangoztatja: 2020 januárjában megszünteti a Windows 7 támogatását (bár aki hajlandó fizetni, az egy kicsit tovább húzhatja majd ezzel a rendszerrel).
A Microsoft saját statisztikái szerint jelenleg több mint 800 millió eszköz futtatja a Windows 10-es rendszert. Korábban még azt tervezték Redmondban, hogy az idei év végére elérik az 1 milliárdos számot, azonban a Microsoft is elismerte, ez túl merész elképzelés volt.
A Windows 10-zel kapcsolatos jó hír mellé azonban egy kevésbé kedvező is érkezett, méghozzá a böngészőfrontról. A Microsoft Edge piaci részesedése mindössze 5,36 százalék (ennél a jó öreg Internet Explorer is jobb (7,7 százalék), miközben a Chrome újabb 2 százalékot javított, és jelenleg a piac 67,9 százalékát mondhatja a magáénak.
Ha máskor is tudni szeretne a windowsos hírekről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.