Áttörést hozhat a Sony az Internet of Things (dolgok internete) eszközök használatában, azok ugyanis a mostaninál nagyságrendekkel távolabbra tudnak majd adatot továbbítani önállóan, azaz ehhez például wifire sem lesz szükségük.
A vezeték nélküli módon kommunikáló eszközöknek van egy igen nagy hátrányuk: relatíve kicsi a hatótávolságuk. Egy Bluetooth hangszórónak vagy fülhallgatónak például a mobil közelében kell lennie, hogy tisztán lehessen venni a jelet, és ugyanez igaz az IoT, azaz az Internet of Things (dolgok internete) eszközökre is. Ez utóbbiaknak ugyanahhoz a wifihez kell csatlakozniuk.
A Sony viszont kitalált egy új megoldást erre a problémára: egy olyan IoT chipet fejlesztett ki, aminek hatótávolsága körülbelül 96 kilométer. A titok a Sony saját fejlesztésű, alacsony teljesítményű, nagy hatótávolságú hálózatában rejlik, ami ősszel élesedik. Ez nagyjából 96 km-es távolságra is képes eljuttatni egy jelet/adatot, még a zajos városi környezetben is, amikor a célpont nagy sebességgel mozog.
A CXM1501GR chip a 920 MHz-es tartományban továbbítja az adatokat a Sony hálózatának. A fejlesztők szerint mindez lehetővé teszi, hogy megtaláljuk egy ismerősünket a sípályán, nyomon tudjuk követni a vadállatok mozgását, követni a drónokat, vonatokat, bérelt autókat.
A szolgáltatás első körben Japánban lesz elérhető.
Ha szeretné tudni, mikor érkezik el Magyarországra is a Sony chipje, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.