Tech hvg.hu 2019. május. 04. 15:03

Váratlan lépést tehet a Google, miután nem túl sikeresek a Pixel 3-ak

Nincs mit szépíteni, a Pixel 3-ak nem váltották be teljesen a Google reményeit. A legújabb híresztelések szerint ezért ha nem is egyedülálló, de mindenesetre nem mindennapi lépésre szánta el magát a keresőóriás.

Néhány nap múlva mutatja be a Google az új Pixeleket: a Pixel 3a-t és a Pixel 3a XL-t. Ezek várhatóan középkategóriás eszközök lesznek, és hasonlóan fognak kinézni, mint a 2018 végén bemutatott Pixelek (Pixel 3, Pixel 3 XL). Sajnos ez utóbbiak nem váltották be teljesen a hozzájuk fűzött reményeket (miközben remek fotózási képességeik vitathatatlanok): az Alphabet első negyedéves eredményei alacsony keresletet mutattak e telefonok iránt. Összességében a Pixel 3-ak kevésbé lettek népszerűek, mint amilyenek a Pixel 2-k voltak.

Azt nem tudni, hogy a tervezés ebben mennyire volt ludas (bár tagadhatatlan, hogy nem túl szemet gyönyörködtető a vastag keret és a notch), mindenesetre egy mostani (de nem hivatalos) hír szerint érdekes lépésre szánhatja el magát a Google: házon belüli tervezőcsapatokat fog versenyeztetni egy izgalmasabb dizájn érdekében. A csapatok állítólag egymástól elszigetelten fognak dolgozni, és nem is kommunikálhatnak egymással. A Google választja majd ki a legjobb tervet.

Az ősszel érkező Pixel 4 formaterve már valószínűleg megvan (és nem is nagyon fognak változtatni rajta), így feltehető, hogy – amennyiben valóban igaz a hír –, a verseny eredménye csak egy következő modellnél látható majd. Mindenesetre elég sokatmondóak Ivy Ross, a Google hardvertervező alelnökének szavai. Ross nemrégiben kijelentette: Megtartjuk értékeinket, de fejlődünk, és ez a fejlődés igazán csak most fog elkezdődni.

A munkavállalók versenyeztetése egyébként nem ördögtől való ötlet, korábban már más cégek is éltek vele, például az Apple is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.