Tech MTI 2019. március. 27. 05:49

Újabb Boeing hibásodott meg, kényszerleszállást kellett végrehajtania

A gép az Egyesült Államokban utasok nélkül szállt fel, de hajtóműhiba miatt rögtön le is szállt inkább.

Hajtóműhiba miatt kényszerleszállást hajtott végre egy Boeing 737-es MAX 8 típusú repülőgép az egyesült államokbeli Floridában kedden. A gép Kaliforniába tartott, de kénytelen volt visszafordulni a kiindulási pontra, Orlandóba, miután a pilóták a felszállást követően az egyik hajtóműben hibát észleltek. A fedélzeten nem volt utas, a személyzet rendben leszállt.

A Southwest Airlines légitársaság szóvivője azt mondta, hogy a gépet az orlandói szerelőműhelyükben átvizsgálják.

A repülő egy dél-kaliforniai reptérre indult, ahol a Southwest Boeing 737 MAX gépeit tárolja, miután világszerte megtiltották a Boeing 737 MAX 8 és MAX 9 típusú gépek repülését két gép katasztrófáját követően.

Illusztráció.
AFP / YAO KAILE / IMAGINECHINA

Március 10-én az etióp légitársaság egyik Boeing 737 MAX 8 típusú gépe zuhant le, 157 ember életét követelve. Egyelőre nem tudni, hogy mi okozta a balesetet, de a repülést irányító egyik szoftver került a vizsgálatok középpontjába. A szerencsétlenül járt gép fekete dobozának adatai hasonlóságot mutatnak azzal a légi balesettel, amely tavaly októberben az indonéziai Lion Air hasonló típusú gépével történt Indonéziai partjainál. A lezuhant gépen 198-an utaztak, mind meghaltak.

Az amerikai légitársaságoknak lehetőségük van a gépeket átirányítani máshova, de utasokat nem szállíthatnak.

A keddi kényszerleszállást vizsgálja a szövetségi légügyi hatóság (FAA), de tájékoztatásuk szerint annak nem volt köze a két légi szerencsétlenség okaként gyanított szoftverhibához.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.