Tech hvg.hu 2019. március. 20. 11:03

Ki van éhezve a magyar internet erre a Chrome-bővítményre

Az angolul már kiválóan értő Tune-t csak fel kell telepíteni a Chrome mellé, majd beállítani, hogy csak a nyílt uszítást tartalmazó kommenteket nem szeretnénk látni, vagy a csúnya szavakra és a körmönfont célozgatásokra sem vagyunk kíváncsiak.

A web egy bizonyos része, de különösen a fórumok mágnesként vonzzák azokat, akik csak a másik bosszantása miatt írnak be egy-egy hozzászólást. Ellenszerből ugyan több is létezik, ám valószínűleg egyik sem olyan kényelmes, mint a Google tulajdonában álló cég, a Jigsaw által fejlesztett Tune.

Egy Chrome böngészőkhöz letölthető (amúgy ingyenes) bővítményről van szó, amely a cenzúrához hasonló képességgel ruházza fel a felhasználót. Miután ugyanis valaki telepítette, a program a megadott paraméterek alapján, de lényegében gombnyomásra képes kiszűrni az obcén, vagy más miatt zavaró hozzászólásokat, legyen szó a Facebookon, netán egy YouTube-videó alatt megjelent kommentről.

Google

A jelenleg csak angolul tudó bővítményt erre a linkre kattintva lehet letölteni és hozzáadni a Chrome-hoz. (A használathoz szükség lesz egy Google-fiókra is.) Ha ez megtörtént, a böngésző címsorának jobb oldali részén kattintsunk a Tune ikonjára, majd válasszuk ki, milyen felületeken szeretnénk működtetni. Megadhatjuk, hogy facebookos, youtube-os, esetleg twitteres hozzászólásokat vizsgáljon, de természetesen akár egyetlen weboldalon is használhatjuk, ez a része csakis rajtunk áll.

Miután a fenti paraméterekkel végeztünk, a Tune máris működésbe lép, nekünk pedig csak annyi a dolgunk, hogy a szűrés fokát a számunkra kedvező szintre állítjuk. Dönthetünk úgy, hogy az összes kommentet elrejtjük, de úgy is, hogy csak bizonyos kifejezéseket teszünk tiltólistára. A bővítmény a mesterséges intelligenciát használva dolgozik, így a fenyegetőzéseket, de a szexualitással kapcsolatos kommenteket is felismeri. Az ilyen tartalmú hozzászólások szűrése pedig kimondottan hasznos tulajdonság, főleg a YouTube-on.

A Tune még nem tökéletes, ezt el is ismeri a fejlesztését végző Jigsaw, ám azt ígérték, idővel jobb lesz. És remélhetőleg magyarul is tud majd.

Igény, az volna rá.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.