Tech hvg.hu 2019. március. 08. 13:03

Sokaknak jól jöhet: fontos változás az iPhone-ok szervizelésénél

Változtatott szervizelési szabályozásán az Apple, nem baj, ha a javítandó iPhone-ban harmadik fél akkumulátora van.

Lazított az Apple korábbi szigorúságán, és a saját boltjaiban lévő Genius Barok, illetve hivatalos szakszervizei foglalkozhatnak olyan meghibásodott iPhone-okkal, amelyekben harmadik fél akkumulátora dolgozik. Eddig ugyanis, amennyiben nem Apple-akku volt a telefonban, a szerviz megtagadta annak javítását. A hírrel kapcsolatban három megbízható forrásra, illetve a francia iGeneration weboldalra hivatkozik a MacRumors (a francia oldal azóta annyiban frissített, hogy úgy tudják, egyelőre felfüggesztették a könnyítést).

iFixit

Az eredeti hírben az is szerepelt, hogy a javításokat az Apple árai szerint végeznék, s csupán egyetlen feltétel van, az akkumulátor legfeljebb 60 százalékig lehet feltöltve. Az új szabályozás még azt is lehetővé tette (volna?), hogy a harmadik fél akkumulátorát hivatalos Apple-akkura cseréljék, a szokásos akkumulátor-csere áráért.

Amennyiben az iPhone-akkumulátor fülei sérültek, esetleg túl sok ragasztót használtak hozzá, akkor a szerviz vezetője saját hatáskörében dönthet úgy, hogy kicseréli az iPhone-t, de csak az akkucsere összegét számlázza.

Az Apple könnyítése csak az akkumulátorokra vonatkozott, azaz az enyhítés nem érinti a házat, a logikai kártyát, a mikrofont, a Lightning-csatlakozót, a fejhallgató-csatlakozót, a különféle gombokat és a TrueDepth érzékelőtömböt. Ha ezek közül bármelyiket nem hivatalos alkatrészre cserélik, a hivatalos szervizek nem vállalják a javítást.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.