Tech hvg.hu 2019. január. 15. 08:03

Windows 7-et használ? Már csak egy nyugodt éve maradt

2020. január 14-én leveszi a kezét a Windows 7-ről a Microsoft, nem ad többé hozzá ingyenes frissítéseket. Azonban ha a vállalati felhasználók hajlandók fizetni, engedékenyebbé válnak a redmondiak.

Egy év múlva, 2020. január 14-én megszűnik a Windows 7 támogatása, ami azt jelenti, hogy nem lesz több javítás, biztonsági frissítés hozzá, azaz a rendszer továbbra is használható, csak épp sokkal sebezhetőbbé válik, és a Microsoft ügyfélszolgálata sem ad hozzá műszaki támogatást. Viszont ha az üzleti felhasználók úgy döntenek, továbbra is igényt tartanak a frissítésekre, akkor megkaphatják ezeket, igaz, ez már pénzbe fog kerülni.

A Microsoft közel tíz éve, 2009 júliusában indította el a Windows 7-et, és az operációs rendszer annyira sikeressé vált, hogy egészen a mai napig számos vállalat gépén fut, és összességében is csak mostanában tudta lekörözni a Microsoft által erősen nyomott Windows 10 a piaci részesedést illetően.

A Windows 7-et használók kétféleképpen kaphatják tovább a biztonsági frissítést az említett január 14-i dátumot követően – mindkét módszert az üzleti felhasználóknak ajánlja a Microsoft. A Windows 7 Professional és a Windows 7 Enterprise használói elérhetik az úgynevezett kiterjesztett biztonsági frissítéseket (ESU, Extended Security Update), ezért viszont fizetni kell, és egyre többet az évek múlásával. Ez a lehetőség 2023 januárjáig él. Viszont pluszköltség nélkül juthatnak hozzá a frissítésekhez azok az ügyfelek, akik megvásárolják a Microsoft Windows Virtual Desktop szolgáltatást.

A Windows 8.1 használói 2023. január 10-ig kapják a biztonsági frissítéseket. Természetesen a Windows 10-et használóknak is jár az ingyenes támogatás – hogy meddig, az attól függ, mikor vezették be az általuk használt Windows 10-verziót.

Ha máskor is tudni szeretne a Windows fontos változásairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.