Tech hvg.hu 2018. július. 10. 11:23

Kész a világ legnagyobb telefongyára, ahol évente 120 000 000 (!) mobilt gyárt majd a Samsung

A kifejezetten olcsó mobiloktól kezdve a csúcskategóriás készülékekig mindent gyártanak majd a Samsung új, indiai telephelyén, mely egyben a világ legnagyobb ilyen üzeme.

Hosszú ideig tartott, mire előkészítették, és persze megépítése sem volt épp kis idő, de kész van: a napokban átadták a Samsung új telefongyárát, amelyet az indiai Delhi külterületén, a Noida nevű, hatalmas iparvárosban állítottak fel.

Bár az új telephely hétfői átadóján mind az indiai, mind pedig a dél-koreai miniszterelnök részt vett, az esemény mégsem miattuk került reflektorfénybe: az üzem ugyanis nemcsak egy újabb manufaktúra, hanem az elhangzottak szerint a világ legnagyobb telefongyára is, ahol a közölt számok alapján nem kevesebb, mint 120 millió új mobilt fognak gyártani – olcsóbb és drágább készülékeket egyaránt, így nem elképzelhetetlen, hogy a következő Galaxyt is ennek a létesítménynek a falai között szerelik majd össze.

Samsung

A telephely választása persze érthető okok miatt esett Indiára az IDC 2017-es adatait idéző Bloomberg szerint: tavaly csak ezen a piacon 124 millió mobilt értékesítettek a gyártók, mely 14 százalékos növekedésnek felel meg. De még így is van hova nőni, hiszen az 1,3 milliárdos lakosságból a legutóbbi számok szerint "csak" 425 millióan rendelkeznek valamilyen okostelefonnal.

A dinamikusan bővülő piac mellett valószínűleg a Xiaomi látványos térnyerése is hozzájárult az új üzem alapjainak lefektetéséhez: a kínai gyártó tízmilliárdokat szakított az elmúlt évek során az indiai piacokon, az év elején pedig beelőzték a hosszú ideig domináns szereplőjű Samsungot. Ráadásul, mint áprilisban már elhintették, újabb gyárakat akarnak felhúzni, és hol máshol, ha nem Indiában.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Zhvg hvg.hu 2024. november. 27. 16:00

zCast: Az akkugyárhatalom, ahol a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal

Megpróbáltuk sok nézőpontból körbejárni az akkugyárhatalommá válás meglévő – és várható – kockázatait és előnyeit, amihez Éltető Andrea közgazdász volt segítségünkre. Hány gyár épült és épülhet még? Mikortól válhat a lakossági energia- és vízigény kárára az víz- és energiazabáló iparág? Mennyire piszkosak a tiszta közlekedéshez szükséges gyárak? Vajon tudnánk jobban csinálni, mint ahogy most megy, és egyáltalán megéri ez az egész? Gyere velünk, és megtudhatod.