Tech hvg.hu 2018. március. 05. 12:03

Rengetegen rákattantak az okos karórára, ami 1 évig bírja egyetlen feltöltéssel

Újabb karórát tervezett a testvérpár, akik Filippo Loreti néven forgalmazzák luxuskivitelűnek szánt óráikat. Több százezer forintos stílust ígérnek néhány tízezerért.

A Filippo Loreti márkanév egyelőre csak kevesek számára csenghet ismerősen, de a világ legdrágább óráit kínáló luxusmárkák már egészen biztosan megjegyezték. Ennek oka, hogy a két litván fivér, Danielius és Matas Jakutis néhány évvel ezelőtt rájöttek arra, hogy a luxusórákat valójában jóval olcsóbban is elő lehet állítani, mint amennyiért azt a gyártók kínálják. (Ami nem meglepő, éppen így van ez a csúcskategóriás okostelefonoknál is.)

Számításaik szerint mire a vevőhöz ér az óra, akár tízszeres a költségtöbblet rajta, ami egy luxusóra esetében igen komoly árcédulát jelent. Éppen ezért még 2015-ben kidolgozták a saját órájukat, ami óriási siker lett Kickstarteren, majd 2016-ban jött a folytatás, szintén elsöprő sikerként. Nem véletlenül: óráikban a svájci pontosságot és az olasz formatervezés jegyeit ötvözik. Ám felmerül még egy nemzet: a gyártás kínai – ami néhányakban visszatetszést kelt.

Filippo Loreti

Legújabb modelljük a Renaissance (vagyis reneszánsz) nevű egy okosított karóra. A fenti vonásokon túl képes figyelni az alvásunkat, méri a sportoláskor nyújtott teljesítményünket, de akár az otthoni okos eszközeinket (okoslámpa, termosztát stb.) is irányíthatjuk vele.

A legnagyobb dobás azonban nem a "hagyományos" funkciókban keresendő, hanem az akkumulátor élettartamában. A fejlesztők szerint ugyanis az eszköz egy éven át bírja egyetlen feltöltéssel, és ahogy mondani szokás, ha mindennek csak a fele igaz, már akkor is óriási áttörés lehet.

Az órára a kickstarteres kampány alatt több mint 16 ezren adtak le előrendelést, 3,5 millió euró értékben. A gyártó ígérete szerint a Renaissance karóra áprilisban készül el, akkortól lehet majd rendelni a gyártó weboldaláról.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.