Tech hvg.hu 2018. január. 18. 11:03

Olyan amatőr programmal küldik ki a riasztást a rakétatámadásról, hogy nem csoda, hogy mellényomtak

Kedden felkerült egy fotó a netre arról a kezelőfelületről, amiről a rakétatámadásról szóló téves üzenetet is kiküldték. A hawaiiak helyében nem lennénk nyugodtak.

Bár még csak két hét telt el 2018-ból, vélhetően az év legnagyobb informatikai bakiját követték el múlt szombaton Hawaiin, amikor minden ott élő ember mobiljára üzenetet küldtek egy szerencsére nem létező rakétatámadásról. A kormány ezután szépítette volna a helyzetet, de minden csak még rosszabb lett.

A helyi Civil Beat beszámolója szerint a kormány arra kérte a vészhelyzeteket kezelő Hawaii Emergency Management Agencyt, hogy küldjön egy képernyőképet nekik a vészjelzőrendszer kezelőfelületéről. Az ott dolgozók küldtek is egy képet, amit a kormányzó, David Ige nyilvánosságra is hozott. Rosszul tette:

Hawaii Emergency Management Agency

Kiderült ugyanis, hogy ez valójában nem is a kezelőfelület, de addigra már késő volt, a Yahoo-tól a The Washington Postig mindenki lehozta. Miután ez kiderült, újabb képet hoztak nyilvánosságra, ezúttal már az aktuális kezelőfelületről. A helyzet viszont ettől sem lett sokkal jobb:

Hawaii Emergency Management Agency

A képen jól látszik, hogy a jelenlegi kezelőfelület leginkább a 2000-es évek előtti időket idézi, de semmiképp sem mondanánk túlságosan 2018-asnak. Ráadásul a False Alarm (vagyis téves riasztás) sor már csak a múlt szombati eset után került be a "menübe".

Persze a dolog mellett nem mehetett el az internet népe sem szó nélkül, rögtön készült néhány igen frappáns elképzelés, milyen is lehetne még a kezelőfelület:

imgur
esmemes.com

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.