Tech hvg.hu 2017. szeptember. 01. 07:02

Reméljük, sosem kell használnia a Facebook legszomorúbb funkcióját, de tudjon róla: áttették más helyre

A Facebook egy külön gombot hoz létre a személyes biztonság ellenőrzéséhez, hogy a felhasználók azonnal be tudjanak jelentkezni, ha valamilyen katasztrófa történik a közelükben.

Az elmúlt időszakban sajnos túlságosan is sokszor volt szükség a Facebook legszomorúbb funkciójára. A személyes biztonság ellenőrzésére szolgáló fejlesztést legutóbb a barcelonai terrortámadás miatt kellett aktiválni, de a stockholmi és a nizzai támadások miatt is hasonló lépésre volt szükség.

Talán emiatt is döntött úgy a Facebook, hogy mostantól mindig elérhetővé teszi a funkciót. Az erre szolgáló Safety Check opciót a mobilalkalmazáson belül a Kedvencek között találhatjuk majd – ami így első hallásra azért meglehetősen bizarr.

A fejlesztés úgy néz ki, mint egy katasztrófáknak létrehozott hírfolyam: felsorolja, a világban épp hol van vészhelyzet – legyen szó természeti csapásról vagy terrortámadásról.

Facebook

Ezek közül a felhasználók maguk választhatják ki, hogy melyik miatt kell használniuk a funkciót, ezen keresztül pedig jelezni is tudják az ismerősüknek, hogy biztonságban vannak.

A Facebook legszomorúbb funkcióját legutóbb idén februárban frissítették. Az akkori fejlesztés lehetővé tette, hogy ne csak bejelentkezzünk egy katasztrófa helyszínéről, de a környéken élők felajánlásokat is tehessenek a bajba jutottak számára.

A fejlesztők azt ígérik, néhány héten belül mindenkinél elérhető lesz a funkció.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.