Tech hvg.hu 2017. június. 23. 07:02

Mától új szlogenje van a Facebooknak, és ezt maga Zuckerberg jelentette be

Az elmúlt években jó néhányszor faggatták már Zuckerberget arról, szerinte mi is a Facebook igazi küldetése. Akkor rendre azt válaszolta, hogy a közösségi oldal lényege, hogy segítsen a világot még nyitottabb hellyé tenni. A Facebook atyja szerint azonban itt az ideje annak, hogy egy újfajta irányvonalat jelöljenek ki.

“A Facebook küldetése a jövőben az lesz, hogy a felhasználóknak lehetőséget adjunk a saját közösségek felépítésére, és közelebb hozzuk egymáshoz az embereket” – jelentette ki csütörtökön Mark Zuckerberg a legnagyobb Facebook-csoportok kezelőinek tartott eseményen. Beszédében hangsúlyozta, a cél, hogy 1 milliárd embernek segítsenek közösségre találni az oldalon. Jelenleg 100 millió felhasználó tagja valamilyen csoportnak.

A most megfogalmazott küldetés zanzáját a Facebook új mottójának is, az alapító meg is változtatta erre saját bemutatkozását: közelebb hozni egymáshoz az embereket, a világot.

Facebook / Mark Zuckerberg

Az új irányvonal ötlete nem most vetődött fel először. Miután az amerikai elnökválasztás miatt több támadás érte a Facebookot azért, mert a felhasználók szerint nem tett semmit az álhírek kiszűréséért, Zuckerberg egy 6000 szavas esszében többek között arról is írt, hogy nagyobb hangsúlyt kellene fektetni az online közösségépítésre. A dolog nem maradt annyiban, május végén, a Harvardon tartott avatási beszédében szintén beszélt a közösségek építéséről.

Ezzel összefüggésben a Facebook fejlesztői készítettek néhány eszközt, amivel a csoportok kezelői a jövőben nagyobb lehetőséget kapnak a csoport elemzésére, valamint arra is, hogy kiszűrjék a másokat zavaró felhasználókat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.