Gondoljon egy nagyon nagy számot, és még akkor sem biztos, hogy kitalálja, hány mobil-előfizetés van jelenleg a világon.
Ha valami közös nevezőt keresnénk a világ lakosságánál, akkor a mobileszköz-tulajdonlás jó kiindulás lehetne. A GSMA Intelligence legújabb jelentése egy nagyon fontos mérföldkőről számol be. Ez a szervezet valós időben követi az egyedi mobil-előfizetők számának alakulását, így meglehetősen jó rálátással rendelkezik a mobiltelefon-használatra.
A szervezet legújabb jelentése szerint, amelyet a napi adatokon kívül mobilstatisztikákra, előrejelzésekre és kiterjedt adatbázisokra alapoz, elérkeztünk az ötmilliárdos mérföldkőhöz, ennyi, illetve most már valószínűleg valamivel több mobil-előfizetést regisztráltak. (A számok értékelésekor arra azért figyelni kell, hogy az ötmilliárd előfizetés nem ugyanannyi felhasználót jelent, hiszen sokaknak van több eszközük, több SIM-kártyájuk.)
„Ötmilliárd előfizető óriási eredmény egy mindössze néhány évtizedes iparágban, és jól reflektál arra a sok millió dolláros beruházásra, amelyet a mobilszolgáltatók hajtottak végre a hálózataikban, szolgáltatásaikban az elmúlt években” – mondta el egy nyilatkozatban a GSMA főigazgatója, hozzátéve, hogy a mobil ma egy igazán globális platform, amely segít a kapcsolattartásban, de ami még fontosabb, szociális és gazdasági lehetőségeket visz el a Föld legtávolabbi pontjaira.
A GSMA adatai szerint a mobil-előfizetések több mint a fele az ázsiai/csendes-óceáni régióban köttetett, ami érthető, hiszen Kína és India a két legnagyobb mobilpiac. Egyedül Kínában több mint egymilliárd előfizetés van, Indiában pedig 730 millió. De azért a mi Európánk is kimagaslik valamiben, itt a legmagasabb a penetráció, a lakosság 86 százalékának van mobil-előfizetése. Az elkövetkező években a GSMA becslése szerint 5,7 milliárdra nőhet az előfizetői szám, és elsősorban India fogja generálni a növekedést.