Tech MTI 2017. május. 23. 21:51

Jóváírást adhat a három mobilcég a manchesteri robbantás miatt

A manchesteri események miatt a Magyar Telekom és a Vodafone minden, Nagy-Britanniában roamingoló ügyfele bruttó legfeljebb 10 ezer forint jóváírást kap meghatározott időszakra, a Telenor pedig egyedi elbírálás alapján alkalmaz jóváírást.

A Vodafone által biztosított maximum bruttó 10 ezer forint jóváírás a május 22-én 22 óra és május 23-án 22 óra közötti, a Magyarországra és az Egyesült Királyságon belülre indított hívásokra és sms-ekre, ezen felül az ott fogadott hívásokra vonatkozik.

A Magyar Telekom a roaming díjakból szintén bruttó legfeljebb 10 ezer forintot ír jóvá a Manchesterben történt hétfői merénylet idején Nagy-Britanniában tartózkodó ügyfelek számára. 

A jóváírás a május 22-én 22 óra és május 25-én éjfél között Nagy- Britanniából indított és fogadott hívásokra, sms-ekre vonatkozik, amely utólagos számlajóváírás formájában történik.

A korrekciót kizárólag azon előfizetői részére tudja a cég biztosítani, akik legkésőbb május 30-ig jelentkeznek az ügyfélszolgálaton. 

A Telenor azt közölte, hogy egyedi elbírálás alapján alkalmaz jóváírást, ha az esetlegesen érintett ügyfelek közvetlenül a szolgáltatóhoz fordulnak.

Mint írták, a manchesteri robbantás a helyi tudósítások alapján terrortámadásnak minősül, de mivel egy behatárolt helyszínen történt és nem tapasztalt a Telenor kiemelt forgalmat a támadással összefüggésben, jelenleg nem tervez általános roaming jóváírást bejelenteni.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.