Már csak az amerikai hatóság engedélye szükséges ahhoz, hogy a Boeing 3D-nyomtatással készült elemeket építsen be a 787 Dreamlinerbe. Ha ez megvalósul, az komoly összeget takaríthat meg a cégnek.
A Boeing Dreamliner repülője egészen meglepő mutatványokra is képes a levegőben ahhoz képest, hogy utasszállító, mint minden repülőgép, nagyon drága legyártani. A repülőgépet 50 százalék kompozitanyagból, 20 százalék alumíniumból, 15 százalék titánból és 5 százalék egyéb anyagból állítják elő. Bár a titán alkatrészek meglehetősen kis részét teszik ki a gépnek, a gyártási költséget nagy mértékben képes megemelni, ugyanis hétszer drágább, mint az alumínium.
Az anyagra ugyanakkor szükség van, amellett ugyanis, hogy rendkívül erős, kicsi a súlya, így a gép üzemanyag-fogyasztása is csökken. A Reuters beszámolója szerint ezért a Boeing most a Nors Titanium nevű céggel közösen közösen nyomtatja majd ki a szükséges elemeket. A számítások szerint ezzel mintegy 3 millió dollárt (kb. 882 millió forintot) spórol majd a cég.
A technológiát egyelőre még nem alkalmazzák, a repülőgépgyártó vállalat az amerikai légügyi hatóság engedélyére vár. De nagyon: a 787-eseken ugyanis a tavalyi év végéig mintegy 26 milliárd dolláros vesztesége volt a Boeingnek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.