Tech hvg.hu 2017. március. 12. 12:00

Heti TOP: ha ki van kapcsolva a tévé, akkor is hallgatózhat rajta a titkosszolgálat

Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb tech témáit.

Kiszivárgott több ezer oldal arról, hogyan tör be a telefonokba, számítógépekbe, tévékbe a CIA

Titkosszolgálati módszereket bemutató csomagot tett közzé kedden a WikiLeaks. Az iratok állítólag a CIA által használt szoftvereket és módszereket mutatják be, egészen pontosan azt, hogyan tör be az amerikai titkosszolgálat okostelefonokba, számítógépekbe és még az internethez kapcsolódó tévékészülékekbe is.

Gmailt használ? Akkor gyorsan cseréljen jelszót

Szinte mindennap kapunk hírt arról, hogy feltörtek valamilyen oldalt, jelszavak, felhasználói nevek kerültek a hackerekhez. S hogy mit kezdenek ezekkel? Például áruba bocsátják a net sötét bugyraiban.

Megnyomogattuk az új Nokia 3310-est: elég buta, de nem elég régi

Van benne nosztalgiafaktor, de talán túlságosan is új vágású lett a Nokia 3310-es idei kiadása ahhoz, hogy megismételje az előd sikerét.

A sima Nokia 3310 sem rossz, de nézze csak meg az orosz verziót

A Nokia 3310-es épp abban az évben jelent meg először, amikor Putyin beült az elnöki székbe. Az orosz Caviar nevű cég ezért úgy gondolta, tiszteleg egy kicsit a vezető előtt.

Olcsóbb legyen az internet, vagy több legyen a gigabájt? Mi az igazi gond Magyarországon a mobilnettel?

Nem maga a mobilnet, hanem a komplex mobilszolgáltatási csomag a drága Magyarországon, de erről alapvetően nem a szolgáltatók tehetnek – áll egy frissen publikált tanulmányban. Az elveszett mobilinternet nyomában címmel az MTA új Verseny és Szabályozás (VéSz) 2016-os kötetében megjelent 40 oldalas „vádiratról”, és a mobilinternet-fejlődés súlyos lemaradásáról az egyik szerzőt, Pápai Zoltánt kérdeztük.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.