Gazdaság HVG 2025. január. 09. 12:13

Sokan szeretnék tudni, hogyan jutott ideje Elon Musknak arra, hogy a legjobb Diablo-játékosok közé kerüljön

Gyakorlatilag egész nap a számítógép előtt kell ülni ahhoz, hogy valaki olyan eredményt érjen el a videojátékban, mint amivel a milliárdos kérkedett.

Leleplezte a Tesla új önvezető taxiját, rakéták tucatjait küldte az űrbe, heteken át kampányolt Donald Trump mellett, és ezek mellett arra is maradt ideje Elon Musknak ősszel, hogy a világ egyik legjobb Diablo IV-játékosának nyilvánítsa magát – írja a Wall Street Journal.

A Diablo IV egy fantáziabirodalomban játszódó videojáték, amiből Musk szerint „oly sok életre szóló leckét lehet megtanulni”. Novemberben egy videót is megosztott arról, ahogy két perc alatt teljesít egy különösen nehéz pályát: a Wall Street Journal szerint sokórányi játékidőt vesz igénybe, hogy valaki eljusson erre a szintre.

Musk eközben hat céget felügyel, köztük az agyi interfészt fejlesztő Neuralinket, az alagútépítő The Boring Companyt és a mesterséges intelligenciában érdekelt xAI-t. Emellett állandóan posztol a 2022-ben tulajdonába került X-re, és Trump az amerikai kormányzat hatékonyságának növelésével is megbízta.

Mindez felveti a kérdést, hogy hogy van erre ideje?

A Wall Street Journal megkérdezett egy igazán elszánt Diablo-játékost, a 29 éves Damir Sabic-ot, aki azt mondta: neki nyolcvan órájába telt, hogy eljusson a 129. szintig abban a játékrészben, ahol Musk állítása szerint a 150. szintet teljesítette. Sabic azt mondta, ő a 129. szintnél feladta, mert a játék már unalmassá vált, Musk eredményét pedig „őrültségnek” nevezte, amihez egész nap a számítógép előtt kellene ülni és játszani.

Musk októberben egy olyan videót is megosztott, amin a Diablo IV-gyel játszik, közben a háttérben egy telefonhívás hallható, amelyen űrkutatási cége, a SpaceX dolgozóival beszélget egy rakétakísérletről.

A Wall Street Journal szerint befektetők és elemzők is megkérdőjelezik, hogy Musk képes-e minden cége irányítására egyformán időt fordítani. Különösen kényes kérdés ez a lap szerint most, hogy a Tesla fellebbezni készül azon bírói döntés ellen, amely megakadályozta, hogy Musknak a vállalat több milliárd dollárnyi részvénycsomagot juttasson. A felmerült kérdések között van, hogy szükséges-e ekkora értékű juttatás ahhoz, hogy Musk a vállalat irányítására koncentrálhasson.

2023-ban Elon Musk azt nyilatkozta, hogy naponta egy-egy cégére igyekszik fókuszálni. De a Wall Street Journal szerint más cégvezetők is megtalálják a módját, hogy videojáték-szenvedélyüknek hódoljanak: Mark Zuckerberg régóta megszállottja a Civilization nevű stratégiai játéknak, Phil Spencer, a Microsoft játékfejlesztésért felelős vezetője pedig rendszeresen a telefonján játszik a megbeszélések alatt.

A közösségi oldalakon egyes játékosok azonban úgy vélik, hogy Musk fizet valakinek azért, hogy a játék monoton részeit végigvigye helyette, mások pedig azt feltételezik, hogy a milliárdos eredménye egy szoftverhibának köszönhető, amelynek kihasználásával a játékosok erősebbé válhatnak.

E-könyv – Elon Musk ǀ HVG Könyvek

Kevés olyan személyiséget találunk a történelemben, akinek hajthatatlansága és eredeti látásmódja lehetővé tette, hogy több iparágban is maradandót alkosson – mi több, forradalmasítsa azokat. Thomas Edison, Henry Ford, Bill Gates és Steve Jobs modern kori ötvözeteként Elon Musk az egyik legnagyobb hatású látnok a világot megváltoztató cégei, a PayPal, a Tesla Motors, a SpaceX és a SolarCity révén.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.