Tech hvg.hu 2017. március. 03. 17:00

Jó hír játékosoknak: itt az Nvidia új, csúcskategóriás, bivalyerős grafikus kártyája

Bár a napokban minden a mobilvilág nagy találkozójáról, az MWC-ről szólt, azért volt egy játékfejlesztői konferencia is, ahol egy csúcskategóriás GPU-t villantott az Nvidia.

Hosszú várakozás után az Nvidia végre bemutatta új grafikus kártyáját, amely a maga kategóriájában a leggyorsabb a világon, legalábbis ezt állítja róla a gyártó.

Nvidia

Az új GeForce GTX 1080 Ti nemcsak a GTX 1080-nál jobb, hanem még a legendás Titan X Pascallal is összemérhető (sőt bizonyos szempontból jobb is annál), állítja Jen-Hsun, az Nvidia első embere. „Itt az idő valami újra, valamire, ami 35 százalékkal gyorsabb, mint a GTX 1080. A videojátékok évről évre szebbek, és mi most bevezetünk egy high-end kártyát, hogy a felhasználók élvezhessék a következő generációs játékokat” – tette még hozzá az ügyvezető.

Sokkal jobb az elődjénél
Nvidia

A Pascal architektúrára épülő  kártya specifikációit a hwsw alaposan kivesézi (ebből étvágygerjesztőnek csak annyi, hogy a kártyán 12 milliárd tranzisztor van és 3584 CUDA mag, és a gyorsaságot 11 GB-nyi GDDR5X RAM is segíti). A specifikációk sokban megegyeznek a Titan X-ével, viszont az újdonság ára jóval kedvezőbb, valamivel több mint a fele a másikénak. Kicsit meglepő az Nvidia ezen árképzése, de valószínűleg be van kalkulálva, hogy érkeznek az AMD Vega kártyái.

A GTX 1080 Ti-t valamikor márciusban kezdik árulni, 699 dolláros (körülbelül 206 ezer forintos) áron.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.