Tech Papós Tamás 2017. február. 06. 18:01

Ez lehet néhány év múlva: csak 3 ember fog dolgozni egy szupermarketben

Az Amazon sorban állást megszüntető boltja szupermarketté fejlődhet, miközben alig kell költenie emberi munkaerőre – legalábbis ez szivárgott ki, és nem alap nélkül.

Egy 1000 és 4000 négyzetméter közötti területű szupermarketté fejlesztené az Amazon egyelőre tesztelés alatt álló új boltját, és úgy is tudna működni, ha három ember dolgozna benne, de tíznél több alkalmazott biztosan nem szükséges hozzá – számol be a New York Post.

A cég seattle-i központjában a dolgozók már úgy vehetnek ételeket, hogy miután leemelik a polcról, amire szükségük van, egyszerűen kisétálnak, és automatikusan levonják a számlájukról a vásárlás összegét. Az Amazon Go nevű kezdeményezés pedig máris a szupermarketekkel venné fel a versenyt, méghozzá költséghatékonyan: szinte csak robotok dolgoznának az üzletekben.

A New York Post értesülései szerint kétszintes lenne az első, kísérleti szupermarket, amelynek a felső emeletén robotok állítanák össze a vásárlók által kiválasztott termékek listáját.

A Business Insidernek cáfolta az értesülést az Amazon, de az eddig kiszivárgott információk szerint így is bőven van esély a robotok ilyen típusú alkalmazására. A The Seattle Times ugyanis korábban megszellőztette, hogy az Amazon már 45 ezer robottal dolgoztat 20 raktárában.

A bevásárlóközpontok mellett a gyorséttermekre és a kávézókra is hasonló sors várhat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.