Tech hvg.hu 2016. december. 22. 08:01

Frekvencia? Ugyan már, hamarosan bárki élőben rádiózhat a Facebookon

Jövőre bárkinek egy kattintással élő rádióműsora lehet a Facebookon, frekvencia nélkül is lehet versenyezni Sebestyén Balázsékkal.

A Morning Show Rádió 1-hez igazolásakor felmerült a kérdés: Sebestyén Balázsék miért nem indítottak kizárólag online elérhető rádióműsort? A sztártrió többször is elmondta véleményét, miszerint a netes rádiózás még nincs abban a helyzetben, hogy tömegeket lehessen elérni – és ez igaz is. Jövőre viszont változhat a helyzet: 2017 elején a Facebook bevezeti a Live Audio funkciót, vagyis bárki egyetlen kattintással indíthat élő rádióműsort a közösségi oldalon.

Ez nem csak azoknak jó hír, akik online kénytelenek rádiót csinálni, mondjuk a frekvencia hiánya, vagy – a Rádió 1 példájánál maradva – a korlátozott lefedettsége miatt.

A TechCrunch megjegyzi: olyan helyeken is hasznos lesz, ahol például az élő videózáshoz nincs elég adatforgalom, ezzel együtt lehetőséget ad a háborús tudósítóknak, hogy gond nélkül és gyorsan élő beszámolót adjanak. Na és persze tovább nőhet a podcastok népszerűsége.

Facebook

A rádióműsorok számára lesz még egy erős érv a Facebookra költözéshez: a Live Audio révén élő reakciók adhatók a műsorra. A következő hetekben patinás médiumok csatlakoznak a rendszerhez, mint például a BBC, de 2017 elején mindenki számára elérhetővé teszik az élő rádiózást.

Androidon lesz a legjobb ilyeneket hallgatni, ugyanis a Facebook alkalmazásából kilépve is megy majd tovább az adás. Az iPhone-os verzióban egyelőre a közösségi oldal appjában kell maradni a műsorok hallgatásához, de azon belül bármelyik funkció használható közben.

Amennyiben nem várna heteket, hónapokat a saját rádióadása elindításával, ezzel az ingyenes alkalmazással máris könnyedén belefoghat a kalandba.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.