Tech hvg.hu 2016. október. 26. 17:00

Egyre több a jel: nem mindegy, milyen iPhone 7-et vásárol

Több szempontból is jelentős teljesítménybeli különbségek lehetnek amúgy teljesen egyformának tűnő iPhone 7-ek között.

Korábban már beszámoltunk azokról a sebességtesztekről, amelyek a 32 GB-os iPhone 7 Plus és a 128 GB-os iPhone 7 között voltak, az előbbi készülék gyengébb szereplését mutatva. A tesztelők akkor külön is felhívták a figyelmet arra, hogy ők csak egy-egy modellt vizsgáltak, azaz ebből senki se vonjon le messzemenő következtetéseket.

A sebességteszteket persze mások is megismételték, és az Unbox Therapy is eltéréseket talált a különböző tárolókapacitású iPhone 7-ek (és nem iPhone 7 Plus és iPhone 7) között. Lényeges volt a különbség az írási sebességnél, ami már a felhasználót is érinti, amikor például appokat telepít a telefonjára.

Az eltérés – jegyzi meg a ZDNet – a különböző memóriachipekből adódhat, mert a szétszedős (teardown) vizsgálatokból kiderült, hogy a 256 GB-os iPhone 7-nél a Toshiba 15 nm-es technológiával készülő THG BX6TOT8LLFXE NAND chipjét, a másiknál viszont az ugyancsak 15 nm-es technológiával készült SK Hynix H23Q1T8QK2MYS flash memóriát használják.

Azonban más területen is vannak különbségek. A Cellular Insight szerint az A1778 és A1784 modellszámú iPhone 7 Plus telefonok 4G hálózati teljesítménye 30-75 százalékkal rosszabb, mint az A1660 és A1661 modellszámú iPhone 7 Plusoké. Az esetenként igen jelentős különbségért a 4G modem chipek felelnek, az előbbi készülékekbe az Intel chipjei, az utóbbiakba a Qualcomméi kerültek. A tesztelő meg is jegyzi, hogy nem igazán érti, miért választott az Apple kétféle beszállítót legújabb telefonjához. A cupertinóiak egyelőre nem reagáltak a felvetésekre.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?