Tech hvg.hu 2016. szeptember. 27. 07:02

Visszakapcsolható a Chrome böngésző legidegesítőbb funkciója, de sokan örülni fognak neki

A Google nemrég szüntette meg a backspace gomb gyorsbillentyű funkcióját, de egy bővítménynek köszönhetően újra a régi módon lehet használni.

Május végén sokan megörültek a hírnek, hogy a Google Chrome-ban végre megszüntetik, hogy a backpsace gomb lenyomásával az előző lapra ugorjon vissza a böngésző. A funkció meglehetősen bosszantó volt, pláne akkor, ha valaki egy űrlapot töltött ki, majd egy melléütés miatt megnyomta a gombot, a korábbi oldalra visszatérve kitörlődött az űrlap tartalma, így kezdhette újra a töltögetést.

Mások viszont haragudtak a Google-re a döntés miatt, a backspace ugyanis sokszor kényelmesebben használható, mintha az egeret is mozgatni kellene a böngésző irányításáért (bár van alternatíva így is, az Alt + balra nyíl). Ilyenkor tegyen igazságot az ember, hogy melyik csoportnak van igaza. A dolgon maga a Google sem tudott felülkerekedni, a Google viszont megadja a lehetőségét annak, hogy továbbra is a backspace legyen a visszagomb.

Google

Ehhez készítettek egy bővítményt is Go Back With Backspace néven, ami tényleg annyit tud, amennyit a neve is elárul: a telepítése után a backspace gomb ismét az eggyel korábban böngészett oldalra fog visszavinni. Annyit azért érdemes tudni róla, hogy a telepítés után újra kell indítani a böngészőt, mert csak azután fog ismét a régi módon működni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.