Tech hvg.hu 2016. július. 21. 11:01

Sokan utálták, hogy muszáj a Facebook Messengert feltenniük a telefonjukra, most meg ez lett belőle

A különálló Messenger ellen sokan tiltakoztak, és sokan ígérgették azt is, hogy rájuk márpedig nem fogja rákényszeríteni az akaratát a Facebook. Nos, úgy tűnik, vége a tömeges ellenállásnak.

Aki látta a Közösségi háló című filmet, az nagyjából el tudja képzelni, micsoda mérföldkő lehetett Mark Zuckerbergék számára, amikor a Facebook-felhasználók száma elérte az egymilliót. A napokban ismét ünnepelhetett a fejlesztői csapat, csak épp egy kicsit nagyobb lett a lépték: bejelentették, havonta 1 milliárd ember használja a közösségi oldal üzenetküldő alkalmazását – igaz, a Messenger nélkül már nem is nagyon lehet hozzáférni telefonon a facebookos üzeneteinkhez.

A Facebook számszerűsítette is, hogy mennyire szeretjük (és használjuk) a Messengert. Ezek szerint naponta 22 millió gifet küldünk egymásnak, vagyis másodpercenként 254-et. Eddig 1,2 milliárdszor játszottunk a kosárlabdás játékkal, ami 975 ezer NBA-s szezonnak felel meg. Népszerű a foci is, az eddigi 250 millió lejátszott játékból 4,9 milliószor lehetne megrendezni a 2016-os foci-Eb-t. Anyák napjára 300 millió virágos matricát küldtünk el, ami 850-szer több, mint ahány gyerek születik naponta a világon.

A Messenger egyébként a negyedik olyan Facebook-alkalmazás, ami átlépi az 1 milliárd felhasználós álomhatárt: eddig a csoportkezelést könnyítő Groups és a Zuckerbergék által birtokolt WhatsApp volt erre képes, és természetesen maga a Facebook. Az Instagram szénája sem áll rosszul.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.