Tech hvg.hu 2016. július. 11. 13:00

Most tényleg valami nagyot mutatott be a Samsung

A phablet szó sem illik már igazán a Samsung újdonságára, egy újabb 7”-es okostelefonra.

A Samsung most bejelentett telefonja, a Galaxy J Max a cég 7”-es telefonjainak kínálatát gazdagítja. Persze kérdés, hogy egy ilyen eszközt miért hívnak telefonnak, amikor inkább egy tabletről van szó, amelynek telefonos funkciói is vannak. Az egykezes használat ebben az esetben kizárt (gondoljunk csak bele, ez a kijelző 17,8 centis), viszont jól jöhet egy ilyen eszköz, ha mondjuk filmet néznénk rajta. Nagy kár viszont, hogy ebben az 1280 x 800 pixeles kijelző (216 ppi) azért nem igazán jó társ.

A Galaxy J Max egyéb jellemzőitől sem dobjuk hanyatt magunkat. Igaz, 4000 mAh-s az eltávolítható akkuja, ami 9 órányi hálózatfüggetlen működési időt tesz lehetővé, viszont a RAM-ja csak 1,5 GB. A munkavégzésről 1,5 GHz-es négymagos Spreadtrum SC8830 chipkészlet gondoskodik (Mali-400MP2 GPU). A belső tárhely 16 GB, de ez microSD kártyával bővíthető, akár 256 GB-ig.

Samsung

A hátoldali kamera 8 MP-es, előre pedig egy 2 MP-es szelfikészítő került. A telefon a már kissé koros Android 5.1 Lollipopot futtatja, és egyelőre nem tudni kap-e majd frissítést az operációs rendszere.

A telefon először Indiában jelenik meg július végén fekete és arany színben, de utána nem kizárt a nemzetközi bemutatkozás. Az ára 200 dollár körüli, ami körülbelül 57 ezer forintnak felel meg.

hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 16. 19:30

Rendszerváltás 35 – Belarusz, az ország, amely alól kidőlt a Szovjetunió

A totális szovjetorosz elnyomás sikerrel járt a nemzeti kultúra felszámolására indított hadjáratával, a gazdasági mutatók jók voltak, így az általános életszínvonal is szovjet viszonylatban magasnak volt tekinthető és ebből kifolyólag egészen a ’80-as évek második feléig Belarusz lakosságának nagy része semmiféle komoly változásra nem vágyott. Aztán jött Csernobil és utána egymást követően potyogtak ki a szó szoros értelmében vett csontvázak a szovjet múlt rég eltemetett szekrényéből. Ám még ezek sem ingatták meg a tagköztársaság népének bizalmát a szovjet keretrendszerben, és ha nem omlik össze a Szovjetunió, Belarusz talán még ma is önként és dalolva lenne a része. Bendarzsevszkij Anton külpolitikai elemzővel, a posztszovjet térség szakértőjével beszélgettünk.