A nagyon apró eszköz képes lenne kommunikálni a többi eszközzel, a működéshez szükséges elektromos áramot pedig a viselőjéből "venné".
A Google 2013-ban lépett nagyot, amikor a cég piacra dobta a Google Glasst, de az okosszemüveg finoman szólva sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A projekt 2015 elején parkolópályára került, ám ez nem jelentette azt, hogy a keresőóriás feladná a versenyt a kiterjesztett valóság piacán. A Google ehhez köthető egyik szabadalma tavaly novemberben kapott zöld utat, ám elviekben ez is egy nagyobb, viselhető eszköz lenne. A napokban azonban olyan szabadalmat fogadtak el, ami már jelentősen eltérne a korábbi formától.
A Forbes beszámolója szerint a Google egy olyan eljárást dolgozott ki, amin keresztül egyenesen a szemgolyóba adható be a legújabb eszköz. Ennek célja, hogy helyettesíteni tudja a szem saját lencséjét, méghozzá úgy, hogy a befecskendezés után a nagyon apró kütyüt tartó réteg megmerevedjen a szerv úgynevezett lencsetokján.
A hagyományos kontaktlencsékkel ellentétben az eszköz nemcsak a látást hivatott javítani: az eszközben lesz memória, érzékelők, akkumulátor, a rádiójelek segítségével pedig képes lesz kommunikálni más eszközökkel is. Ezek közül a kütyü töltése jelenti a legizgalmasabb részt, az akkumulátor ugyanis magából a viselőjéből merítené az energiát egy speciális “antenna” segítségével.
A Google nem először foglalkozik okoslencsékkel, 2014-ben már nyújtott be olyan eszközre szabadalmat, ami egy chipen keresztül lenne képes figyelemmel kísérni a viselője vércukorszintjét.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.