Tech MTI 2016. április. 06. 11:01

Ha WhatsAppot használ, nem tudja lehallgatni a kormány sem

Teljes körűen titkosította adatforgalmát a WhatsApp, még a vállalat sem tud hozzáférni a hívásokhoz és üzetenetekhez – így aztán hiába is követelik ezt tőle a hatóságok.

A WhatsApp üzenetküldésében a végpont-végpont közötti titkosítás azt jelenti, hogy a felhasználók egymásnak küldött üzeneteit nem tudja életszerű energiabefektetés mellett lehallgatni vagy megnézni harmadik fél.

A szöveges üzenetek eddig is titkosítva voltak, az újítás az, hogy ezentúl a küldött képekre, videókra és a hanghívásokra is.

Pexels

A lépéssel az üzenetküldő alkalmazást üzemeltető cég "eldobta magától a kulcsot", megfosztva saját magát attól, hogy esetleg fel tudja törni a felhasználók adatforgalmát. Ez persze nem azt jelenti, hogy amennyiben a hatóságoknak egy nyomozás keretein belül hozzá kell férniük egy gyanúsított adataihoz, ezentúl nem tudják megtenni. Az adatok a telefonon megmaradnak, csak az alkalmazás szolgáltatója nem lesz birtokosa az üzenetküldőn megosztott információknak. Így a WhatsAppon nem lehet majd számon kérni olyan információt, amellyel nem rendelkezik.

A WhatsApp döntését az Apple és az FBI közti harcból induló, egyre nagyobb körben vet fel kérdéseket.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 26. 19:30

Hősök vagy gonosztevők: Veronai Detre, a magyar krónikairodalom első főgonosza, aki bedöntötte a hun birodalmat

A középkori magyar krónikaírók elfogadták az egyébként máig nehezen bizonyítható hun-magyar kontinuitás elméletét, így a Képes Krónika, illetve Kézai Simon munkája és Thuróczy János krónikája is a hunok történetével indul. Ezekben visszatérő szereplő egy bizonyos Veronai Detre, aki folyamatosan a hunok ellen intrikál és végül az ő érdeme lesz, hogy Attila király fiai egymás ellen fordulnak. De ki volt valójában Veronai Detre és mit lehet róla tudni a krónikák megállapításain túl?