Tech hvg.hu 2016. február. 24. 15:31

Próbálja ki: megérkeztek az új lájkgombok a Facebookra

Magyarországon is elérhetővé vált az újfajta lájkolás, igaz, hét helyett "csak" hat érzelem fejezhető ki vele.

Szerda délután hazánkban is bekapcsolta legújabb funkcióját a Facebook, aminek köszönhetően mostantól sokkal színesebben fejezhetjük ki érzelmünket egy-egy bejegyzés kapcsán. Bár az előzetesen kiszivárgott képeken hét különböző hangulatjelet lehetett látni, Magyarországon viszont a "tetszik" mellett egyelőre csak öt, a love, a haha, a wow, a sad és az angry érkezett meg. Magyar fordításban az imádom, vicces, hűha, szomorú és dühítő nevet kapták.

hvg.hu

A használatához asztali gépen elég az egér kurzort a tetszik gomb fölé irányítani, ami után automatikusan felbukkannak a hangulatjelek. A bejegyzések alatt az is láthatóvá válik, milyen érzelmeket váltott ki a poszt a többi felhasználóból. A mobilalkalmazás egyelőre még nem frissült ezekkel a lehetőségekkel. [Frissítés: időközben aktiválták.]

Mark Zuckerberg tavaly ősszel robbantotta fel a netet, amikor bejelentette: bevezetik a “nem tetszik” gombot a Facebookon, döntését pedig nem sokkal később meg is indokolta. A felhasználók körében azonnal megindult a találgatás, hogy milyen formában ölt testet az új funkció, mire kiderült, bár a gombot szó szerinti értelemben nem vezetik be, a lájkolás mégis megváltozik.

A megoldást október elején el is kezdték tesztelni a spanyol, az ír, a chilei, a portugál és a kolumbiai felhasználóknál, január végén pedig a Facebook-vezér bejelentette, hamarosan az egész világ számára elérhetővé teszik az új funkciót.

Ha máskor is tudni szeretne a Facebook új funkcióiról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.