Tech hvg.hu 2015. július. 21. 20:01

Mobilunk tudja először, hogy depressziósok vagyunk

Az okostelefonjaink által gyűjtött adatok nagy valószínűséggel árulkodnak arról, hogy a depresszió tünetei megjelentek-e nálunk vagy sem, legalábbis egy amerikai kutatás szerint.

Chicagoban viselkedéskutatók végeztek egy érdekes felmérést, amelynek alapja egy androidos alkalmazás és pár pszichológiai teszt volt. Utóbbival azt mérték, hogy a 28 résztvevő közül kinél jelentkeznek a depresszió tünetei és kinél nem. Ebből kiderült, hogy a 18 és 59 év közötti alanyok fele-fele arányban voltak mentálisan egészségesek és pszichológiai problémával küzdők.

A Purple Robot androidos alkalmazás pedig ahhoz kellett, hogy minél pontosabb adatokat gyűjtsenek az alanyok tarozkódási helyeiről. Mindebből jött az elég komolynak mondható, 87 százalékos egyezés: akiknél a depresszió tüneteit felfedezték, ilyen arányban volt jellemző rájuk, hogy a mentálisan egészségesebbekhez képest több időt töltenek otthon, kevesebb helyet látogatnak meg, illetve kevésbé szigorú a napi menetrendjük, így például változó, hogy mikor indulnak el a munkába. A depresszió más-más fokaival küzdők napi átlagban 50 perccel többet használják okostelefonjukat.

A kutatók szerint tehát ezzel az alkalmazással a mobilok adatait felhasználva a szokásosnál hamarabb észrevehetők a depressziós tünetek.

Gazdaság Tiszai Balázs 2024. december. 04. 17:30

Dél-Korea elmúlt 24 órája: amikor annyira utál mindenki, hogy csak az önpuccs tűnik megoldásnak, de még az se sikerül

Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.