Tech hvg.hu 2015. július. 01. 10:00

Ne dobja ki régi okostelefonját, sokféleképpen hasznát veheti

Ma már nem is olyan ritka, hogy lecseréljük megunt okostelefonunkat, táblagépünket egy újabb modellre. De mi legyen a régivel? Nem is hinnénk, hogy mennyi mindenre felhasználhatjuk.

Ma már szinte mindenki okostelefonnal szaladgál, tabletet is használ, hiszen – néhány kivételtől eltekintve – ezek ma már nem luxuscikkek. A gyártók is folyamatosan bocsátják ki az újabb és újabb modelleket, a felhasználók pedig újabbra, jobbra vágynak (és vesznek is ilyeneket), szóval vannak már második (sőt olykor harmadik) telefonok, táblagépek is egy-egy családban.

De mi legyen a sorsuk ezeknek? Természetesen eladhatjuk őket, odaajándékozhatjuk családtagjainknak is, viszont ha PC-vel dolgozunk, remek segédeszköz lehet belőlük, amely javíthatja munkánk hatékonyságát – mutat rá a PC World cikke.

Második monitorként használhatjuk például megunt tabletünket – ehhez már egy 7”-es eszköz is megfelelő. Miközben a PC-nken dolgozunk, fél szemmel ezt a monitort figyelhetjük, jött-e új mailünk, vagy történt-e valami fontos kedvenc közösségi oldalunkon. Ha fotókkal, videókkal vagy zenével dolgozunk, különféle segédeszközöket is tehetünk második képernyőnkre. A PC World ehhez az Air Display nevű appot ajánlja, ennek van iOS-es és androidos változata is.

Apple

Magánfelhővé is alakíthatjuk telefonunkat, táblagépünket, különféle állományokat tárolhatunk rajtuk, különösen ha microSD kártyával bővíthető eszközről van szó. Az androidos készülékeknél csak össze kell kötnünk a PC-nkkel az eszközt, hogy ide-oda másolgassuk a fájlokat, ahhoz pedig, hogy hogyan használhatjuk külső merevlemezként iOS-es készülékünket, itt adtunk egy jó tippet.

A tabletre vagy telefonra telepített alkalmazásnak köszönhetően egyszerű kalkulátorként is bevethetjük az eszközünket, jóval egyszerűbb használni, mint folyamatosan előhívni a Windows beépített számológépét. Dokumentumszkennerként is beválhatnak a régebbi okostelefonok, tabletek – ehhez itt ajánlottunk egy ügyes alkalmazást.

Akár teljes értékű irányítóközpont is váhat táblagépünkből: gyorsabban indíthatjuk az alkalmazásokat, futtathatjuk a parancsokat, mintha az egérgombbal kattintgatnánk. Ebben az Actions nevű iOS-es app segíthet, amely lehetővé teszi, hogy gombokat készítsünk szinte minden PC-s aktivitáshoz. Androidra a Unified Remote prémium változatának letöltését ajánlja a PC World.

Actions

Akkor is jól jöhet egy kiselejtezett okostelefon (tablet), ah egy régebbi, korlátozott teljesítményű PC-n dolgozunk. Ilyenkor a mobileszközön bonyolíthatjuk a Skype-hívásokat, futtathatjuk a Google Hangoutsot és más videochat szolgáltatást. Érdemes lesz egy olcsó állványt is beszerezni, és arra tenni a frontoldali kamerával rendelkező mobileszközt.

A tartalék okostelefon vagy táblagép akár érintőképernyős egérként is kiszolgálhatja PC-nket. Ehhez csak egy megfelelő app kell (például a Mobile Mouse iOS-re vagy a RemoteDroid Androidra), valamint wifi.

RemoteDroid

Végül, bár nem a PC-hez kapcsolódik, remekül beválhat használaton kívüli okostelefonunk, tabletünk biztonsági kameraként is – ennek részleteiről itt olvashatnak.

Ha ezt hasznosnak találta, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.