Tech MTI 2015. január. 14. 12:35

Kérdést tesz fel ezentúl a Facebook, ha erőszakos képre kattintunk

Szöveges figyelmeztetéssel látja el ezentúl az erőszakot ábrázoló videókat és képeket a Facebook, megkérdezve a felhasználót, hogy biztosan látni akarja-e az esetlegesen "sokkoló, sértő, vagy felkavaró" tartalmat.

A vállalat saját biztonsági tanácsadóinak nyomására döntött az újítás bevezetése mellett. Az első körben megjelölt tartalmak közé tartoznak azok a felvételek, amelyeken Ahmed Merabet, a múlt heti párizsi terrortámadásokban megölt rendőrök egyikének lelövése látható.

A vállalat irányelvei tiltják az olyan tartalmakat, amelyeket "szadista élvezet, vagy az erőszak ünneplése, dicsőítése" céljából osztottak meg. Ugyanakkor engedélyezi a lefejezésekről, vagy egyéb gyilkosságokról szóló híreket, illetve képanyagokat, figyelmen kívül hagyva, hogy azok felkavarhatják a felhasználókat. Emiatt rengeteg kritika érte a vállalatot az elmúlt években.

A Facebookra hivatalosan csak tizenhárom éves kortól lehet regisztrálni, de a közösségi oldalnak ennél fiatalabb felhasználói is vannak, mivel a gyerekek gyakran hamis adatokat adnak meg a csatlakozáskor. A Facebook biztonsági tanácsadó testületébe tartozó Family Online Safety Institute tavaly augusztusban kezdeményezte a vállalat eddigi gyakorlatának megváltoztatását, miután cövekekre szúrt emberi fejekről kerültek fel képek a közösségi oldalra – adta hírül a BBC News.

A Facebook decemberben kezdte megjelölni a kifogásolható videókat és képeket a felhasználóktól beérkező jelentések alapján. A vállalat szakemberei most is az új rendszer tökéletesítésén dolgoznak. A vállalat már 2013 októberében is kísérletezett hasonló korlátozással.

Arthur Cassidy pszichológus szerint azonban a Facebooknak teljesen száműznie kellene az erőszakot ábrázoló tartalmakat. "A figyelmeztető üzenetek végső soron nem fogják eltántorítani a fiatalokat a megrázó és pszichológiailag káros tartalmak megnézésétől" – mondta a szakember.

hvg360 Köves Gábor 2024. december. 04. 19:30

Jean Reno a HVG-nek: Visszavonulni? Magát a szót sem értem

Már magyarul is olvasható a világhírű francia színész első regénye, az Emma. Jean Renóval a Luc Bessonnal közös múltról, Natalie Portman ellenérzéseiről, egy tehetséges pingvinről, egy vaginába rejtett memóriakártyáról és Robert De Niróról is beszélgettünk.