Megvan a felmérés eredménye: ezért fél sok 13-17 éves kimenni az utcára
Rengeteg fiatal találkozik erőszakkal az online platformokon, és úgy tűnik, ez hatással is van rájuk.
Rengeteg fiatal találkozik erőszakkal az online platformokon, és úgy tűnik, ez hatással is van rájuk.
Az ügyészség hétfőn azt kérte, hogy Dominique Pelicot kapja meg a maximális, 20 év börtönbüntetést, amiért elkábította és megerőszakolta akkori feleségét, Gisele Pelicot-t, és másokat is toborzott a megerőszakolására. Az ügyész azt mondta az avignoni bíróságnak, hogy a börtönbüntetés “egyszerre túl sok és túl kevés a cselekmények súlyosságára tekintettel”.
Egy izraeli fiatal hiába mondta azt, hogy nem zsidó, leütötték. Egy másikat arra kényszerítettek, hogy azt üvöltse, „szabad Palesztinát”.
Franciaországban a #metoo kudarcot vallott, sokáig ez volt a meggyőződés: a mégoly fajsúlyos esetek sem hoztak társadalmi konszenzust a nők elleni zaklatással és erőszakkal szemben, alig jutott bírósági szakaszba néhány eset. Nagyon úgy tűnt: ez a mozgalom a társadalmi szabadság, egyenlőség és testvériség országában nem gyökerezik meg. Aztán jött Gisèle Pélicot, és minden megváltozott.
A lányokat kábítószerekkel, alkohollal és veréssel kényszerítették prostitúcióra, volt köztük 11-12 éves gyermek is.
Az Oxfordi Egyetem volt professzorát azzal vádolták, hogy 2008-ban szexuálisan zaklatott egy nőt egy genfi szállodai szobában.
A Deák Ferenc téren sétáló, a 4-es vagy 2-es metróra várakozó nőkről és lányokról kerültek fel fényképek a Motherless nevű, Csehországban bejegyzett pornóoldalra, nem egy esetben olyan személyes adatokkal együtt, mint a nevük és az életkoruk. A felhasználók a kommentekben arról fantáziálnak, milyen különböző módokon bántalmaznák őket, a fotók feltöltői pedig pénzért cserébe vállalnák is, hogy „levadásszák” ezeket a nőket.
Állítja, hogy nem akart balhét.
A nő az RTL Híradónak arról beszélt: “Nem egy pofont adott, vagy ilyesmi, hanem keményen, ököllel verte telibe a fejemet vagy a testemet, mintha edzésen lenne”.
A társadalomban feltörő erőszak kérdése aktuális téma, a filmben mindezt európai, francia közegben látni még inkább sokkoló.
Több tüntetőt orvosok láttak el, miután a rendőrség könnygázt vetett be a több ezer fős tömeg ellen.
A New York-i Columbia Egyetem és a Los Angeles-i Kaliforniai Egyetem mellett az Arizonai Egyetem tucson-i központjánál és New Orleansban a Tulane Egyetemen szintén többeket letartóztattak.