Tech hvg.hu 2015. január. 13. 13:00

Nem fogja elhinni, ki segít be az Apple Watch gyártásába

Nehéz nyomon követni az IT nagy gyártóinak egymáshoz való kapcsolatát, s az alábbi hír is ezt támasztja alá, mármint ha igazak az értesülések.

Nem titok, hogy az Apple és a Samsung kemény riválisok, ennek gyakran adnak hangot különféle bírósági perekben, illetve egymás eszközeinek leszólásában.

Most viszont, iparági forrásokra hivatkozva, arról számolt be a Digitimes, hogy a Samsung is komolyan részt vehet az Apple Watch gyártásában, olyan értelemben, hogy az Apple – állítólag márciusban érkező – okosórájába a Samsung 28 nm-es gyártástechnológiával készült processzorai kerülhetnek. Úgy hírlik, hogy az Apple meg is rendelt havi 3000-4000 darab 12”-es wafert.

A Samsung által készített processzor az Apple S1SiP-jébe (system-in-package) kerülhet a mobil DRAM, NAND flash és más periféria chipek mellé – ezek gyártóiról nincsen hír. A SiP modulokat az Advanced Semiconductor Engineering (ASE) szállítja az Apple-nek.

Apple

A Samsung korábban is készített ezzel a gyártástechnológiával processzort az iPhone és az iPad számára, azonban az Apple a TSMC-re váltott, az általa használt 20 nm-es gyártástechnológia miatt. E technológia eredménye ugyanis kisebb chip és így csekélyebb energiafogyasztás volt.

Érdekes kérdés, hogy akkor most mi állhat a „visszatérés” hátterében. Talán az ár, az is lehet, hogy a TSMC nem bírja a rengeteg megrendelést, de persze az is lehet, hogy mégsem olyan megbízhatók a Digitimes forrásai.

A hírt egyelőre sem az Apple, sem a Samsung nem erősítette meg.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.